https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Pro, BTC ve Nasdaq 100’ün daha ilişkili olmasını bekliyor

Pro, BTC ve Nasdaq 100’ün daha ilişkili olmasını bekliyor


Bitcoin Nasdaq Korelasyonu Katie Stockton
  • Stockton, CNBC’de Bitcoin-Nasdaq 100 korelasyonunu tartıştı.
  • Çekici görünmek için bitcoinin 25.000 doları geçmesi gerektiğini söylüyor.
  • Bitcoin şu anda yılın başından bu yana yaklaşık %40 arttı; Nasdaq 100 yaklaşık %11’dir.

Şimdiye kadar, bitcoin bu yıl Nasdaq 100’den büyük ölçüde daha iyi performans gösterdi – teknoloji ağırlıklı endekste %11’lik daha küçük bir artışa karşılık yazı yazarken neredeyse %40 arttı.

CNBC’de Katie Stockton’dan Açıklamalar

İlginç bir şekilde, BTC, ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu enflasyonun Ocak ayında beklenenden fazla arttığını söylemesinden sonra bile bu ayın ikinci yarısında dirençli kaldı.

Bununla birlikte, Fairlead Strategies’ten Katie Stockton, bitcoin ve Nasdaq 100’ün ileriye dönük olarak yeniden ilişkili olabileceğini söylüyor.

Hisse senetlerinin şimdi tekrar düşmesiyle Bitcoin, Nasdaq 100 ve diğer riskli varlıklar arasındaki daha yüksek korelasyon durumuna geri döneceğimizden şüpheleniyoruz.

Bir gün önce, CoinShares verileri, bitcoin kısa işlemlerinin geçen hafta 10 milyon dolarlık giriş sağladığını doğruladı.

Bitcoin’in ana direncin üzerine çıkması gerekiyor

Stockton’a göre, bitcoin hala 25.000 dolar civarında güçlü bir direnç seviyesinin altında işlem görüyor ve çekici görünmesi için bu seviyenin üzerine çıkması gerekiyor. CNBC’nin Squawk Box programında şunları söyledi:

Daha iyi görünmesi için bu seviyeyi aşması gerekiyor ve çünkü bu işlem aralığını yukarı doğru çözecek ve bize aralığın bir devam formasyonuna karşı bir ters formasyon olma olasılığının daha yüksek olduğunu söyleyecektir.

Ayrıca Stockton’ın önümüzdeki birkaç ay boyunca getiriler ve ABD doları konusunda tarafsız kalacağını doğruladı.

Geçen hafta BTC’nin söz konusu fiyatın kısa bir süre üzerinde işlem gördüğü görüldü – Bitfinex’teki analistlerin söylediği bir hareket, olası bir dibi işaret edebilir.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın