medyauzmani.com

Riot Platforms 3. çeyrekte Bitcoin üretiminin arttığını ve maliyetlerin düştüğünü bildirdi – World Digital Media News


Kripto para sektörünün önde gelen şirketlerinden Riot Platforms (NASDAQ:RIOT) Inc. Salı günü açıkladığı 3. çeyrek mali sonuçlarında önemli kazanımlar elde ettiğini bildirdi. Şirketin stratejik büyümesi ve operasyonel verimliliği, Bitcoin üretiminin artmasına ve madencilik maliyetlerinin düşmesine yol açarak gelirin bir önceki yıla göre 46,3 milyon dolardan 51,9 milyon dolara çıkmasını sağladı.

Riot, sektör ortalamasının önemli ölçüde altında, her biri 5.537 $ maliyetle 1.106 Bitcoin çıkardı. Bu rakamlar Riot’un düşük maliyetli Bitcoin üretiminde lider konumda olduğunu gösteriyor. Şirket ayrıca 290 milyon dolar nakit rezervine ve büyük bir Bitcoin stokuna sahip.

Toplam gelirin 31,2 milyon doları Bitcoin madenciliğinden, 5,1 milyon doları Veri Merkezi Barındırmadan ve 15,5 milyon doları da Mühendislik gelirlerinden oluşuyor. Veri Merkezi Barındırma gelirlerinde düşüşe neden olan eski sözleşmelerden stratejik bir kaymaya rağmen, mühendislik sektörü istikrarlı gelirini korudu.

Üçüncü çeyrekte Riot, stratejik hisse senedi arzları yoluyla Bitcoin getirisini artırdı ve likiditesini geliştirdi. Şirket, 10,2 milyon adi hisse senedi satarak 100 milyon dolar topladı ve kripto madenciliği sektöründe beklenen ‘yarılanma’ olayı öncesinde konumunu güçlendirdi.

Riot Platforms ayrıca maliyet yönetimi ve verimlilik maksimizasyonuna yönelik yenilikçi yaklaşımını ortaya koyarak 49,6 milyon dolarlık elektrik kesintisi kredisi kazandı. Bu krediler, bir önceki yılın 3. çeyreğinde kazanılan 13,1 milyon dolardan önemli bir artışı temsil ediyor ve yaklaşık 1.757 Bitcoin’e denk geliyor.

Riot, Teksas’taki kış fırtınası hasarları gibi altyapı zorluklarıyla karşılaşmasına rağmen, operasyonel esneklik ve uyarlanabilirlik göstermiştir. Şirket 4. çeyrek ve sonrası için 12,5 EH/s hash oranı kapasitesi öngörüyor.

Operasyonlarını daha da geliştirmek için Riot, MicroBT Electronics Technology Co., LTD ile 2024 ortasına kadar 33.280 Bitcoin madencisinin konuşlandırılması için uzun vadeli bir satın alma anlaşması imzaladı. Bu hamle Riot’un kendi kendine madencilik hash oranı kapasitesini potansiyel olarak 20,2 EH/s’ye çıkarabilir.

Ancak şirket, hisse senedi bazlı tazminat, amortisman ve Bitcoin’in değer düşüklüğü gibi önemli gayri nakdi giderleri de içeren çeyrek için 45,3 milyon $ net zarar kaydetti. Buna rağmen, Riot’un likiditesi 290 milyon dolar nakit ve 7.327 Bitcoin ile güçlü kalmaya devam ediyor ve bu da yaklaşık 500 milyon dolarlık birleşik likiditeyi temsil ediyor.

Riot’un Ağustos 2023’teki ATM arzı, 3. çeyrekte hisse satışlarından elde edilen yaklaşık 126,0 milyon dolarlık net gelir ve çeyrek sonundan sonra eklenen 101,1 milyon dolar ile önemli miktarda sermaye topladı. 2023’ün 3. çeyreği için düzeltilmiş FAVÖK, 2022’nin aynı dönemine kıyasla önemli bir büyüme göstererek 31,6 milyon dolar olarak raporlandı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın