medyauzmani.com

Ripple, küresel işlemleri kolaylaştırmayı amaçlayan gelişmiş sınır ötesi ödeme çözümünü başlattı – World Digital Media News


Blockchain ve kripto para sektöründe önemli bir gelişme olarak Ripple, sınır ötesi ödeme çözümü Ripple Payments’in gelişmiş bir versiyonunu tanıttı. Duyuru Çarşamba günü Dubai’de düzenlenen Swell 2023 Konferansında yapıldı. Ripple’ın amiral gemisi ürününün bu evrimi, uzman bilgisi olmadan bile sınır ötesi ödemeler için blok zincirinden verimli bir şekilde yararlanmak için gerekli altyapıya sahip işletmeleri güçlendirmek üzere tasarlanmıştır.

Yenilenen Ripple Payments platformu, Ripple’ın 70’in üzerinde kripto ve geleneksel ödeme pazarından oluşan küresel ağına tek bir katılım süreci aracılığıyla genişletilmiş erişim sunuyor. Bu genişleme, Web2 şirketleri ve eski ödeme kurumları da dahil olmak üzere küresel finans liderlerinin %80’inden fazlasının önümüzdeki üç yıl içinde kripto para birimlerini operasyonlarına dahil etmeyi planladığı daha geniş bir eğilimin parçasıdır.

Ripple, daha hızlı katılım sağlamak ve pazara giriş stratejilerini hızlandırmak için XRP Ledger’ın yerel merkezi olmayan borsası (XRPL DEX) ile entegre oldu. Buna ek olarak şirket, ödeme ürünü ölçeklendikçe optimize edilmiş bir deneyim sağlamak için kripto likidite seçeneklerini genişletti.

Küresel bir ödeme çözümü şirketi olan RocketFuel, Ripple Payments’ın bu gelişmiş sürümünü ilk benimseyenlerden biri. Çözüm, küresel olarak çok çeşitli ödeme para birimleriyle ödemelerin tüm akışını yönetecek ve RocketFuel’i doğrudan ödemelere yönelik artan talebi karşılayacak şekilde konumlandıracak.

Ripple Başkanı Monica Long, Ripple Ödeme Ürünleri Başkanı Brendan Berry ve RocketFuel CEO’su Peter Jensen, bu evrimin dönüştürücü teknoloji aracılığıyla sınır ötesi ödemeleri optimize ettiğini vurguladı. Ürünlerinin, müşterilere küresel olarak geleneksel finansal sistemlerden daha etkili bir şekilde hizmet vermesini desteklediğine inanıyorlar.

Ripple, işletmeler için güvenilir bir ödeme sistemi oluşturmak üzere MAS Major Payments Institution lisansı ve ABD genelinde Money Transmitter Licenses (MTLs) dahil olmak üzere düzenleyici uzmanlığından ve lisanslarından da yararlanmıştır. Bu gelişme, kripto çözümlerini kullanmak isteyen KOBİ’ler için özellikle faydalıdır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın