medyauzmani.com

Robinhood, Bankman-Fried’in yüzde 7.6 hissesini geri alıyor


ana prizler

  • Sam Bankman-Fried ve FTX kurucu ortağı Gary Wang, geçen Mayıs ayında Robinhood’ın %7,6 hissesini satın aldı.
  • Yaklaşık yarım milyara satın alınan para, kardeş şirket Alameda Research’ten alınan bir krediyle toplandı.
  • Kasım ayında, FTX’in ticari zararları telafi etmek için müşterilerin varlıklarını Alameda’ya göndererek iflas başvurusunda bulunduğu ve sonunda bilançoda 8 milyar dolarlık bir deliğe neden olduğu ortaya çıktı.
  • Robinhood yöneticileri, yüzde 7,6’lık hisseyi geri alma planını onayladı

Kripto kötü adamlarının kralı, ailesinin Kaliforniya’daki 4 milyon dolarlık evinde ev hapsinde olabilir, ancak dünyanın geri kalanı FTX pisliğini temizlemeye devam ediyor.

Eskiden Sam Bankman-Fried’s Exchange Tier-1, FTX, kasım ayında ayrıldı. Çalışanların Adderall’a olan bariz sevgisinin yanı sıra, bundan çıkan ilginç bir bilgi, bilançoda Robinhood hissesinin varlığıydı.

FTX, Mayıs 2022’de Robinhood’ın 56 milyon hissesini satın aldı, LUNA’nın iflas ettiği ay, bunun FTX’in kardeş şirketi Alameda Research’te önemli kayıplara neden olduğunu ve Bankman-Fried’in kayıpları karşılamak ve marj çağrılarını karşılamak için müşterilerin varlıklarını göndermesine yol açtığını artık biliyoruz. . Hisseler, Robinhood’ın %7,6 hissesini oluşturdu.

Bankman-Fried borç parayla Robinhood hissesini satın aldı

Bankman-Fried, tutuklanmasından önce bir Karayip mahkemesinde verdiği yeminli ifadede kendisinin ve FTX’in kurucu ortağı Gary Wang’ın geçen Nisan ayında Alameda’dan 546 milyon dolardan fazla borç aldığını açıkladı. Bu para, Robinhood’un hisselerinin satın alındığı bir paravan şirket olan Fidelity Technologies Ltd’yi sermayeleştirmek için kullanıldı.

Hisseler, Alameda tarafından alınan bir krediye karşı teminat olarak verildi. Tuhaf geliyorsa, öyle olmalı, çünkü yukarıda bahsedildiği gibi Alameda, parası ilk etapta hisseleri satın almak için kullanılan şirketle aynı.

FTX/Alameda dünyasındaki her şey gibi, hiçbir şey tarafından desteklenmeyen döngüsel bir ekonomiydi. Tabii ki, geriye bakış 20/20 ve hepsi bu.

Robinhood hisseleri geri alıyor

Robinhood yönetim kurulu tarafından Çarşamba günü yapılan bir başvuru, mevcut piyasa fiyatları üzerinden 586 milyon $ değerindeki hisseyi geri satın alma planını onayladı.

Robinhood CFO’su Jason Warnick, “Önerilen hisse alımı, yönetim kurulunun ve yönetim ekibinin işimize olan güveninin altını çiziyor” dedi.

Temmuz 2021’de duyurulan Robinhood, birçok yönden pandemik pazar histerisinin poster çocuğu haline geldi. Perakendeciler pazarlara teşvik kontrolleri ile girerken, uygulaması en çok indirilenler arasına yükseldi.

Şirket hızla büyüdü ve sonunda Temmuz 2021’de bir boğa piyasasının ortasında halka açıldı. O zamandan beri hisse fiyatı, teknoloji ve kripto para birimi alanındaki neredeyse her şeyi keskin bir şekilde düşürdü.

Sonuçta, bu HOOD yatırımcıları için pek değişmemeli. Kripto para alanına gelince, kötü şöhretli Sam Bankman-Fried’den ne kadar uzaksa o kadar iyi.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın