https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Robinhood, kripto para faaliyetleriyle ilgili olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından soruşturma altında.

Robinhood, kripto para faaliyetleriyle ilgili olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından soruşturma altında.


  • Robinhood Markets Inc. açıkladı: Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan en son 10-K dosyalama hakkında bir soruşturma yapıldığını bildirdi.
  • Robinhood bir dizi kripto para birimini listeledi ve ayrıca kripto para saklama ve ticaret hizmetleri sunuyor.
  • FTX’in çöküşünden hemen sonra 22 Aralık’ta bir soruşturma celbi ile yayınlandı.

Kripto para birimi endüstrisi, özellikle birçok kripto projesinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yürütüldüğü ABD’de büyük bir düzenleme kampanyasıyla karşı karşıya. Robinhood kısa süre önce Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı son 10-K dosyalama aracılığıyla SEC’in de kriptoyla ilgili faaliyetleri nedeniyle boyun eğdiğini doğruladı.

Robinhood, kripto para borsası FTX’in çökmesinden sadece haftalar sonra, Aralık 2022’de SEC’den bir soruşturma celbi aldığını açıkladı. SEC’in hamlesi, FTX’in çöküşü ve diğer bazı kripto şirketlerinin iflaslarının ardından kripto para birimi endüstrisine yönelik bir dizi baskıya karşı son hamle.

Robinhood’un işine yönelik potansiyel riskler

Robinhood dosyalamada, SEC’in “desteklenen kripto para birimleri, kripto para saklama ve platform operasyonları” ile ilgili mahkeme celbinin işi için potansiyel riskler arasında olduğunu açıkladı.

Bir mahkeme celbi genellikle sanığın mahkemeye çıkmasını ve devam eden bir soruşturma için ifade vermesini gerektirir.

SEC mahkeme celbinin yanı sıra Robinhood, California Başsavcılığı’ndan ticaret platformu, müşteri varlıklarının saklanması, müşteri ifşası ve kripto para birimi listelemesi ile ilgili başka bir mahkeme celbi aldığını açıkladı. Şirket, California Investigations ile işbirliği yaptığını belirtti.

Şu anda Robinhood, ticaret uygulamasında Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) ve hisse senetleri dahil olmak üzere 18 kripto para birimini listeliyor. Ticarete başlamak için kolay bir yol, düşük faiz oranları ve teşvik kontrolü sunduğu için COVID-19 salgını sırasında hızlı bir büyüme gördü.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın