medyauzmani.com

Röportaj: Risk Sermayesi ve Kripto Para Birimi


Risk sermayesinin her zaman ilginç bir alan olduğunu düşünmüşümdür. Karışıma kripto para birimini atın ve onu tamamen yeni bir seviyeye taşıyın.

CoinJournal podcast’inde kripto odaklı şirket Wave Financial’ın uzun süredir CEO’su olan VC David Siemer ile oturdum.

David, 2010 yılında bir arkadaşına 50 Bitcoin hediye ederek “kazara” olarak ilk kez kripto para birimine dahil oldu. Satoshi, Bitcoin’i yalnızca Ocak 2009’da piyasaya sürdüğü için bu çok erken. David ayrıca Ethereum ICO’yu satın aldı, bu yüzden bir süredir uzayda olduğunu söylemek doğru olur.

Risk sermayesi kariyeri, yüzyılın başından ve 2008’deki büyük mali çöküşten kısa bir süre sonra dot com balonunu da kapsadığı için, özellikle mevcut ayı piyasası hakkında ne düşündüğü konusunda beynini seçmekle ilgilendim.

Daha geniş makro iklim de banyo yaparken, bunun kripto para birimindeki ilk ayı dönüşü olduğunu not etmek çok önemlidir – Satoshi Nakamoto, banka çöküşünden ve balonun patlamasından sonra 2009’da ortaya çıktı. Daha önce kriptoda hiç böyle bir konumda olmamıştık, bu nedenle S&P 500 bu yıl %25 düştü. Peki David tüm bunlar hakkında ne düşünüyor?

Ayrıca, Bitcoin vadeli işlemler/spot piyasasındaki contango risk primine ve Güney Kore kripto piyasaları başka yerlerde kuzeyde büyük fiyatlarla işlem gördüğü için tarihi Kimchi primine dikkat çekerek kripto piyasalarının verimsizliğine de değindik. Geleneksel piyasaların aksine kripto para piyasasında aktif yönetim yoluyla alfa oluşturmak ne kadar kolay?

Yeni kripto para birimlerinin ne kadar yeni olduğunu unutmak kolaydır, bu nedenle aynı işi – VC – kripto para birimine almadan önce geleneksel pazarlarda dişlerini kesen biriyle konuşmak ilginçtir.

David bir ‘Doğası gereği risk – Ben bir risk kapitalistiyim’ ama bakış açısının ticaret geçmişinden geliştirildiği açık. Bu iki alanın iç içe geçmesi, son birkaç yılda ana akım düzeyde zaten gerçekleşti, bu ileriye dönük çok heyecan verici – birkaç yıl önce bile bir kripto para birimiyle röportaj yapmayı hayal etmek garip olurdu (Wave’ın sahip olduğu gerçeğine rağmen). uzun zamandır etrafta).

Şu anda olup bitenlerin risk sermayesi tarafında bir gösteri yapmaktan keyif aldım. Çeşitli fonları, borsaya kıyasla göreceli performansları ve hatta kripto para birimlerinin karanlık yüzü hakkında sohbet ettik – biri “likidite yok mu?” Dedi.

David ve ben genel görüşlerimizde nispeten tutarlıyız – ikimiz de daha fazla acı bekliyoruz. Uzun vadeye gelince? David’in düşüncelerini podcast’in sonuna kadar orada bırakacağım (ama dediğim gibi, doğası gereği riskli…).

Aşağıdaki bağlantılar:

Ana Sayfa CoinJournal Podcast

CoinJournal Spotify

CoinJournal YouTube

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın