medyauzmani.com

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Blockchain ve güzel metaverse haberi!


Son yıllarda blockchain ve kripto para terimleri giderek hayatımızın bir parçası haline geldi. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu gelişmeler yakından takip edilmektedir. Birçok kişi bu alanlara yatırım yapmaya devam ederken, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mohamed Fateh Qasr yeni yatırım planlarını açıkladı.

Cassir, bir “Blockchain ve Metaverse Platformu” kuracaklarını söyledi.

Dün başlayan ve iki gün sürecek olan Avrasya Blockchain Zirvesi, İstanbul tersanesinde gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kasir, Bakanlık olarak Dijital Teknolojiler Platformu adı altında “Blockchain ve Metaverse platformu” kuracaklarını belirtti.

Blockchain ve Metaverse Platformu, 2023 sanayi ve teknoloji stratejisi doğrultusunda ortaya çıkan projelerden biri olarak ortaya çıkıyor. Blockchain ve kripto paraya önem verdiklerini kaydeden Kacır, konuşmalarında şu açıklamalarda bulundu.

İleri teknoloji iş konuları ile ilgili politikaların belirlenmesi, ilgili sektör sorunlarının tespit edilmesi ve çözümlerin geliştirilmesi için ilgili paydaşlarımızın katılımıyla dijital teknolojiler platformu oluşturma sürecindeyiz. Bunlardan biri Blockchain ve Metaverse Platformu olacak.

Kim Kardashian’a 1,2 milyon dolarlık kripto para cezası!

Dijital cüzdan, Dijital Teknolojiler Platformu adı altında gerçekleştirilecek platformlardan biri olacak. Kasir, şifreli para ve dijital kimlik bilgilerini saklayabilen, TC kimlik kartına sahip, güvenliği artırılmış bir dijital cüzdan geliştirmek için çalıştıklarını belirtti.

Dijital Teknolojiler Platformu kapsamında yer alan bir yenilik, kripto para birimlerinin yasa dışı kullanımını önleyecek olan Crypto Radar projesiydi. Bu proje aracılığıyla bakanlık, blok zinciri üzerinde canlı analizler yapacak ve kara para aklama ve terörün finansmanı gibi yasadışı kripto para kullanımını izleyecek.

Mohamed Fatih Metavers Teknoloji Haberleri

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın