https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Satoshi Nakamoto’nun en son bitmemiş projesi, kripto para dünyasındaki bu yeni çevrimiçi pazara ilham veriyor

Satoshi Nakamoto’nun en son bitmemiş projesi, kripto para dünyasındaki bu yeni çevrimiçi pazara ilham veriyor


Zurg, İsviçre, 23 Şubat 2023, Chainwire

Particl olarak bilinen Bitcoin çatalı, cüzdanına entegre ettiği eBay tarzı bir pazar yerinin tamamlandığını duyurdu. Pazar, blockchain akıllı sözleşmeleri kullanılarak oluşturulur ve ilk olarak Satoshi Nakamoto tarafından önerilen orijinal bir konseptten türetilir.

Particl’in en son sürümü, alıcıların ve satıcıların dolandırıcılık riski olmadan mal ticareti yapabilecekleri güvenilir ve durdurulamaz bir pazar yeri oluşturur. Monero’dan daha fazla işlem gizliliği sağlamak için halka imzalar ve kriptografi ile birlikte alıcılar ve satıcılar arasında sıfır ücret ve şifreli sohbet mesajları içerir.

Bitcoin’in yaratıcısı, CIA ile görüşmeye davet edildikten sonra 2011 yılında ortadan kayboldu. Son e-postasında şunlar yazıyordu: “Başka şeylere geçtim.” Ortadan kaybolmadan önce Satoshi, bitcoin gömülü bir pazar üzerinde çalışıyordu. Şimdi, bu teknolojinin çalışan bir sürümü, isimsiz bir geliştirici ekibi tarafından sessizce yayınlandı. Satoshi’nin orijinal Bitcoin kaynak kodu, başlık dosyasının 69. satırında tamamlanmamış bir pazar içeriyordu. “Müşteriye yerleşik eBay tarzı bir pazar yeri uygulamaya çalışıyordum” 2011’de Mike Hearn’e gönderdiği bir e-postada söyledi.

Covid salgını sırasında, Amazon ve eBay gibi geleneksel platformlarda birçok temel ürünün satışı, fahiş fiyat kuralları nedeniyle kısıtlandı. Sonuç olarak satıcılar, Particl’in satış konusunda hiçbir kısıtlama getirmeyen merkezi olmayan yönetişim sisteminden yararlandı. Platformda binlerce KKD ünitesi, el dezenfektanı ve COVID testi gibi öğeler ortaya çıktı. Hong Kong’daki öğrenci protestoları sırasında yüzü tamamen kapatan gaz maskeleri ve koruyucu ekipman gibi eşyalara yer verildi. İlk Tesla arabası, Elon Musk kripto para birimiyle ilgilenmeye başlamadan çok önce satışa çıktı.

Particl Market şu anda kullanıcıların yalnızca yerel para birimi olan PART ile ödeme yapmasına izin vermektedir. Bununla birlikte, projenin geliştiricileri bu yıl içinde Monero, PIVX, FIRO, Dash, USDT, Litecoin ve Bitcoin’de doğrudan ödemeleri destekleyecek bir mekanizma üzerinde çalışıyorlar. Bundan sonra neredeyse tüm kripto para birimlerinde ödemeye izin verme planları var ve bu da Particl’i gerçekten kripto-nötr bir pazar haline getiriyor.

Parçacık Hakkında

Particlel bir Amazon, eBay ve bozulma değişimidir. Proje 2014’te başladı ve 2017’de Zug İsviçre’de kuruldu. Particl.store’da pazarın bir portal görünümü mevcutken, kullanıcılar öğeleri satın almak ve satmak için partl.io’dan Particl Desktop’ı indirebilir. Particles DEX, BasicSwap, basicswapdex.com adresinden indirilebilir.

Daha fazla bilgi Sıkça Sorulan Sorular sayfamızda bulunabilir veya Dr. Kapil Amarasinghe’nin sözcüsü ile şu adresten iletişime geçilebilir: [email protected]

iletişim

Resmi Sözcü Kapil Amarasinghe, [email protected]

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın