medyauzmani.com

SEC Başkanı Gensler’den kripto pazarının geleceğini etkileyebilecek açıklama – World Digital Media News


Gary Gensler dün Meclis Mali Hizmetler Komitesi’nde soruları yanıtladı. Cumhuriyetçi üyelerin çoğunlukta olduğu komitede Gensler’e çok eleştiri yöneltildi. SEC başkanı, kripto para birimi ortamı hakkında birçok soruyu yanıtlamakta zorlandı.

Soruların en ünlüsü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’e soruldu. Ethereum Peki dalgalanma Bununla ilgili sorular vardı. Komite Başkanı Patrick McHenry, Gensler ile görüştü. “Ethereum bir menkul kıymet mi yoksa bir emtia mı?” SEC başkanı bu soruya net bir cevap vermeyi reddetti. Ancak komite başkanı soruyu yanıtlamakta ısrar etti. Gensler’in de elleri titriyordu ancak Gensler soruya tam bir cevap veremedi.

Toplantının ilerleyen saatlerinde devam eden Ripple-SEC Davası hakkında da bir soru soruldu. “Ripple bir menkul kıymet mi?” Gensler, davanın devam ettiğini söyledi. Bu noktada kurul üyelerinden biri, YSK’nın iddialarını sürdürdüğünü ve mahkeme kararı vermeden soruları yanıtlayamayacağını söyledi.

FTX borsasına ne olduğuyla ilgili sorularla karşı karşıya kalan Gensler, kripto para borsası çökmeden önce soruşturma emri verdiğini söyledi. SEC başkanı ayrıca kripto para piyasasını kurallar çerçevesinde tutmaları gerektiğini söyledi.

Gensler’in Meclis Finans Komitesi’ne yaptığı konuşmadan önemli noktalar:

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın