https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber SEC, Binance’in Voyager ile yaptığı 1 milyar dolarlık anlaşmayı bloke etti – World Digital Media News

SEC, Binance’in Voyager ile yaptığı 1 milyar dolarlık anlaşmayı bloke etti – World Digital Media News


Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)), Ocak ayında ilk mahkeme onayını aldı Binance ABD feshedilmiş bir kripto kredi sağlayıcısıdır gezgin1 milyar dolarlık anlaşmaya karşı çıkıyor.

SEC’in dijital içerik endüstrisine yönelik son incelemesi, endüstri için çıtayı yükseltmeye devam ediyor. Ocak 2023’te mahkeme onayını aldığı bilinen feshedilmiş kripto para kredi şirketi Voyager, 1 milyar ABD doları karşılığında Binance’e ait. dolarÇalışıyordu.

SEC, Binance’in politikasıyla ilgili ayrıntıları doğrulamadı

İflas süreci, açıklama belgesinin nihai onayına ve tadil edilmiş Üçüncü Değişiklik Planının onayına, planın iflas yasası tarafından teyit edilemeyeceği notlarıyla itiraz ediyor.

SEC, kripto borsası Kraken’in yakın zamanda ABD vatandaşları için staking hizmetlerini yasaklamasının ardından kripto pazarına baskı yapmaya devam ediyor. Kripto değişimiSEC ile anlaşmak için 30 milyon dolar ceza ödemeyi kabul etti. Komite bununla yetinmedi ve Paxos’u teklif etti. Binance USD (BUSD) Menkul kıymet olduğunu söyleyerek işlem yapılması gerektiğini bildiren bir tebligat gönderdi.

SEC, kripto para platformlarının kullanıcı varlıkları için yeterli koruma sağlamadığını ve FTX fiyaskosu gibi büyük kazaların bir daha yaşanmamasını sağlamak için sıkı kontrol altında olduğunu söylüyor.

SEC incelemesi devam ediyor

SEC konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sağlanan “Açıklama Bildirimi ve Planı”nın Binance ABD ticaret platformundaki varlıkların güvenliği ile ilgili herhangi bir gereklilik içermediğini eklediler. Şirket, kullanıcıların cüzdan anahtarlarına Binance ABD temsilcileri veya diğerleri dahil olmak üzere üçüncü tarafların erişimini özellikle reddetmedi.

Ancak müşteri varlıklarının güvenli olması ve platform dışına aktarılmaması için alınan önlemleri açıklamamaktadır. Ayrıca Binance ABD Ayrıca, iç yönetimi ve güvenlikle ilgili uygulamaları hakkında hiçbir şey açıklamadığını söyledi.

SEC, yatırımcıların ve paydaşların, işlemin (Binance’deki Voyager müşterileri listesine 20 milyon dolarlık satış) kendilerine finansal fayda sağlayıp sağlamadığını bilmeleri gerektiğini söylüyor. Ancak kurul, bu konuda ifade vermenin herhangi bir konuda ifade verme haklarının olduğunu ileri sürmeyi de ihmal etmemiştir.

Bu makale ilk olarak Paranfil’de yayınlandı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın