https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber SEC, Do Kwon’un Bitcoin zulasından 100 milyon dolar nakde çevirdiğini söyledi

SEC, Do Kwon’un Bitcoin zulasından 100 milyon dolar nakde çevirdiğini söyledi


  • Do Kwon’un soğuk bir cüzdanda 10.000 BTC tuttuğu bildirildi.
  • Terraform Labs’ın artık kaçak olan kurucusunun İsviçre’deki bir banka aracılığıyla 100 milyon dolar değerinde Bitcoin’i nakde çevirdiği söyleniyor.
  • Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Do Kwon’u yatırımcıları dolandırmakla suçladığını açıkladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dün Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon’a karşı suç duyurusunda bulundu. Düzenleyicinin şikayeti, Kwon ve şirketinin, yatırımcıları dolandırmasına neden olan bir plan düzenlemesidir.

Do Kwon, LUNA yerli tokeni ve Terra USD (UST) stablecoin’i içeren kripto projesi Terra’nın kurucusudur. Kaçıyor ve en son haberlere göre, UST ve LUNA kazalarından sonra büyük miktarlarda Bitcoin’i (BTC) nakite çevirdi.

SEC, Do Kwon’un yatırımcıları dolandırdığını söyledi

SEC’in Do Kwon’a yönelttiği suçlamalar, büyüyen bir kripto kışının ortasında daha geniş kripto para piyasasını etkileyen o zamanki 40 milyar dolarlık LUNA ekosisteminin çökmesiyle yatırımcıları yanıltmak için bir komploya işaret ediyor.

Terraform ve Do Kwon’un, en başta LUNA ve Terra USD olmak üzere bir dizi kripto varlık menkul kıymeti için gerekli olan tam, adil ve gerçeğe uygun açıklamayı halka sağlayamadığını iddia ediyoruz.SEC Başkanı Gary Gensler Perşembe günü yaptığı basın açıklamasında söyledi.

Ayrıca, yatırımcılara büyük kayıplar vermeden önce güven oluşturmak için yanlış ve yanıltıcı beyanları tekrarlayarak dolandırıcılık yaptıklarını da iddia ediyoruz.,” ekledi.

Kwon, bir İsviçre bankası aracılığıyla milyonlarca BTC takas etti

Bloomberg’in 17 Şubat Perşembe günü yayınlanan bir raporda belirttiği gibi, Kwon’un İsviçre’de isimsiz bir bankacılık sağlayıcısı kullanarak 100 milyon doların üzerinde bitcoin taşıdığı ve dağıttığı iddia ediliyor.

Transferler Haziran 2022’de başladı ve soğuk bir cüzdanda saklanan ve İsviçre bankası aracılığıyla periyodik olarak çekilen 10.000’den fazla BTC’nin bir parçasıydı.

SEC, dolandırıcılık işlemlerinin Do Kwon ve şirketine karşı resmi şikayetinin yapıldığı tarihe kadar devam ettiğini iddia ediyor.

Şirketi FTX ve Alameda Research’ün iflas etmesinden sonra hızla tutuklanan Sam Bankman-Fried’in aksine, Do Kwon yakalanmaktan kaçmaya devam ediyor. Geçen yıl bir Interpol tutuklama emri çıkardı ve onun nerede olduğuna dair son raporlar, Güney Kore vatandaşının Sırbistan’da olduğunu gösterdi.

Terra (LUNA) ve Terra Luna Classic (LUNC) Fiyat Tahmini

Coinjournal’ın Cuma sabahı bildirdiği gibi, Kwon’un SEC tarafından suçlandığı haberinin ardından Terra’nın (LUNA) fiyatı keskin bir şekilde düştü.

CoinGecko’dan Cuma günü saat 9:00 ET itibariyle elde edilen veriler, Terra Luna Classic’in fiyatının %3,6 düşüşle 0,00016773 $’a düştüğünü ve piyasa değerinin 992 milyon $ olduğunu gösterdi. LUNC, LUNA felaketinden doğan bir topluluk projesidir.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın