medyauzmani.com

SEC’den Kim Kardashian’a kripto para cezası verin


Kim Kardashian, EthereumMax’i yasadışı olarak yükselttiği için SEC tarafından dava ediliyor. Kim Kardashian, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından sosyal medyada EthereumMax tokenini yasa dışı olarak tanıttığı için dava ediliyor.

kardashian ceza

Dünyaca ünlü yıldız, 1.26 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti ve devam eden soruşturmasında SEC ile işbirliği yapacak. Kim Kardashian, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yasadışı bir şekilde bir kripto güvenliği başlatmakla suçlanıyor. Organizatör, Kardashian’ın EthereumMax jetonunu tanıtmak için aldığı ödemeyi açıklamadığını söyledi. Yıldız, 1.26 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti ve devam eden soruşturmada SEC ile işbirliği yapacak.

SEC’den Gary Gensler, Twitter’da “Bu vaka, ünlüler veya etkileyiciler kripto varlık menkul kıymetleri de dahil olmak üzere bir yatırım fırsatı başlattıklarında, bu anlaşmanın tüm yatırımcılar için iyi olduğu anlamına gelmediğini hatırlatıyor” dedi. Gensler, Kardashian’ın yasaların gerektirdiği şekilde güvenlik yatırımını teşvik etmek için kendisine ödenen para miktarını ünlülere ve diğerlerine açıklaması gerektiğini hatırlatıyor.

kripto para

Yıldız, EthereumMax tarafından yayınlanan bir token olan EMAX tokenleri hakkında Instagram hesabında yayınlamak için 250.000 dolarlık bir ödeme aldığını açıklamadı. Gönderi, EtheruemMax web sitesine bir bağlantı ve EMAX’in nasıl satın alınacağına ilişkin talimatlar içeriyordu.

SEC Genel Direktörü Gurbir S. Grewal, federal menkul kıymetler yasaları uyarınca, ünlülerin veya kripto varlık güvenliğini teşvik eden kişilerin, promosyonlar karşılığında aldıkları ödemelerin niteliğini, kaynağını ve miktarını açıklamaları gerektiğini söyledi. Grewal, “Yatırımcıların güvenlik geliştirmelerinin adil olup olmadığını bilmeye hakkı var ve Bayan Kardashian bunu açıklamadı.” Dedi.

Kardashian, yetkililerin bulgularını kabul etmedi veya reddetmedi ve 1.26 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Tutar, reklam ücretlerini ve faizi temsil eden yaklaşık 260.000 ABD Doları tutarındaki harcamalarla birlikte 1.000.000 ABD Doları cezayı içerir. Yıldız ayrıca üç yıl boyunca “kripto varlık korumasını” desteklememeyi kabul etti. EthereumMax ile ilgili SEC soruşturması devam ediyor.

Kaynak

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın