medyauzmani.com

Sermaye kripto para birimlerinden kaçmaya devam ederken ETH borsalarda 5 yılın en düşük seviyesinde


ana prizler

  • ETH’nin sadece %15’i borsalarda, bu da son 5 yılın en düşük rakamı.
  • 2020’nin sonlarında sebat açıldığından beri düşme hızlı oldu
  • Bitcoin ve stablecoin’ler de borsalardan kaçtı, bu da likiditenin zayıf olduğu anlamına geliyor
  • Sonuç olarak, genel piyasa için ilk çeyreğin yükselişine rağmen, şiddetli aşağı yönlü hareket potansiyeli ile birlikte oynaklık yüksektir.

Ethereum Olaylı birkaç yıl oldu.

Açıkçası, kripto para birimi piyasasının geri kalanına uygun olarak çılgına döndü. 2018’den 2020’ye kadar uzun bir süre 100 dolar veya 200 dolar seviyelerinde sıçradı, pandemi sırasında aniden yükseldi ve 2021’in sonlarında 5.0000 dolara yaklaştı ve 1.000 doların altına düştü.

Borsalardan kaçan kripto para

Kripto projelerinin büyük çoğunluğu için konuşulacak tek şey fiyat olsa da, burada buna odaklanmak istemiyorum. Piyasadaki ETH arzına bir göz atalım.

gönderdim Derin dalış Son dört ayda stabilcoin bakiyesinin %45’inin borsalardan çıkmasıyla sermayenin genel olarak kripto para piyasalarından nasıl kaçtığına bakıldığında, geçiş ücreti bakiyesi şu anda Ekim 2021’den bu yana en düşük seviyede.

Bu model, pano genelinde kripto para birimleri ile takip ediliyor. Sadece Bitcoin’de var arzın %11,8’i Borsalarda, boğa piyasasının beş yıl önceki en yüksek seviyesinden bu yana en düşük seviye. Ethereum’a bakıldığında, borsalarda arzda hızlı bir düşüş oldu ve şu anda 18,1 milyon ETH ile 5 yılın en düşük seviyesinde.

Veya toplam arzın yüzdesine bakıldığında, şu anda ETH’nin yalnızca %15’i borsalarda.

Ethereum Staking tüm bunları değiştirebilir

Ethereum ile odada bir fil var. Spesifik olarak, Kasım 2020’de açılan bir ETH staking sözleşmesi. Bu, kullanıcıların birleşme beklentisiyle ETH’lerini güvence altına almalarına ve sonunda Eylül ayında başlatılan Ethereum’un hisse ispatı ağına geçişine izin verdi.

Stakerler, Şangay yükseltmesinin canlıya geçmesiyle yalnızca geçen hafta belirteçlerine erişebildi. Borsalardaki ETH’ye kıyasla bir staking sözleşmesine kilitlenen ETH miktarını hesaba kattığınızda, bu açık bir faktördür.

Ancak, bu ETH şimdi yeniden canlanıyor. Veya en azından sunucular isterlerse geri çekmeyi seçebilirler. Erken teşhis, ETH ile ek satış baskısı olmamasıdır. Kripto pazarına liderlik Şanghay’dan sonra, ünlü yeraltı rezervuarının çöktüğü ve kripto para piyasasının çökmesine yol açtığı Mayıs 2022’den bu yana ilk kez 2.000 dolar bariyerini aştı.

Arz eksikliği oynaklığı artırır

Borsalardaki küçük ETH miktarının yanı sıra dağınık miktarda Bitcoin ve stablecoin, kripto para biriminin volatilitesini daha da artırıyor.

Yılın ilk çeyreğinde piyasanın bu kadar hızlı toparlanmasının bir nedeni de bu. Federal Rezerv’in faiz politikasına ilişkin daha iyimser görünüm itici güç sağladı ve piyasada çok az sermaye varken fiyatları hareket ettirmek zor olmadı.

Günün sonunda, fiyat sadece talebi bulmaya çalışıyor. Ve çok daha az teklif ve teklifle, fiyatların neden bu kadar hassas olduğunu görmek kolaydır.

Sıkışık arzın bu para birimlerini tutanlar için yukarı yönlü olduğu sonucuna varmak cazip gelebilir (ve kısa vadede, piyasa yükselirken – son zamanlarda kolayca hareket eden fiyatlarda gördüğümüz gibi). Ancak daha geniş bir perspektiften bakıldığında, bu iyi bir şey değil.

İlk olarak, bunun tersi de doğrudur – zayıf likidite yukarı ve aşağı hareketleri şiddetlendirir, bu nedenle piyasa tersine dönerse çok daha az satış baskısı olacaktır, bu da son birkaç yılda gördüğümüz ralli anlamına gelir. aylar genellikle tersine çevirmek daha kolay olabilir.

Ancak genel olarak kriptonun likiditeye ihtiyacı vardır. Varlık sınıfı, kendisini finansal ekonomide saygın bir şirket olarak kurmayı amaçlamaktadır. Almak ve satmak için likit bir piyasaya ihtiyacı var ve uzaydan sermaye iyi bir şey değil.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın