https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Silvergate tercih edilen temettü ödemesini askıya alıyor

Silvergate tercih edilen temettü ödemesini askıya alıyor


  • Kripto dostu banka Silvergate, A Serisi imtiyazlı hisse senetleri için temettü ödemeyi askıya aldığını duyurdu.
  • Açıklamanın ardından piyasaya sürülmeden önce şirketin hisseleri %11’den fazla değer kaybetti.
  • Silvergate, son çeyrekte 1 milyar dolar zarar bildirdi ve kripto para birimi ayı piyasası ve FTX çöküşünün etkisiyle personelini %20 azalttı.

Kripto para borsası FTX’in çöküşünden sonra son zamanlarda çılgın bir boyuta ulaşan kripto para birimi dostu bir banka olan Silvergate, tercih ettiği hisse senetlerine temettü ödemeyi askıya aldı.

Spesifik olarak, kripto para birimi bankası, birikim yapmayan daimi %5,375 A Serisi tercihli hisse senedi için temettü ödemesini askıya aldığını söylüyor. ABD merkezli şirket, kripto ekosistemindeki son kargaşanın etkilerinin ardından sermayenin korunmasına yardımcı olmak için bu adımı atıyor.

Bu karar, şirketin dijital varlık endüstrisindeki son dalgalanmalarla uğraşırken güçlü bir sermaye pozisyonu ile oldukça likit bir bilançoyu korumaya odaklandığını yansıtıyor.şirket bir basın açıklamasında söyledi.

Basın açıklamasına göre Kurul, şirketin üç ayda bir temettü ödemesini nasıl yapılacağına bağlı olarak daha sonraki bir tarihte yeniden inceleyecek.Piyasa koşulları gelişiyor. “

Silvergate hisseleri sert düşüşte

Cuma günkü haberlerin ardından, ana şirket Silvergate Capital’in (NYSE:SI) hisseleri sabahın erken saatlerinde %11’den fazla düşerek 12,55$’a kadar düştü.

Bitcoin 23 bin doları aşarken, geçtiğimiz haftalarda kripto para birimi için iyi bir koşuya rağmen, Silvergate hisseleri olumsuz duygular nedeniyle zarar gördü.

Bu yazı yazılırken, hisseler gün içinde %8’den fazla düşüşle yaklaşık 12,93 dolardan işlem görüyor. Şirketin hisseleri, daha geniş kripto para birimi endüstrisi için acımasız bir ayı piyasasının arkasına düşen kayıplarla birlikte, yılın başından bu yana yaklaşık %27 düştü.

Daha önce vurgulandığı gibi, Silvergate dördüncü çeyrekte 1 milyar dolarlık bir zarar bildirdi ve FTX patlamasının olumsuz etkisi şirketi vurduğu için iş gücünü %20 oranında azaltmak için harekete geçti.

Kripto para bankası ayrıca, dijital varlıkların müşteri mevduatlarının, kripto para piyasasında belirsizlik yayıldıkça önemli ölçüde düştüğünü bildirdi.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın