medyauzmani.com

Singapur’un kripto borsası hacklendi – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Singapur merkezli kripto para borsası Bitrue, yaklaşık 22 milyon dolar değerinde kripto paranın çalındığı bir siber saldırıya uğradı.

Grubun 10 Nisan’da başladığı bilgilere göre, Bitrue cüzdanından anonim bir cüzdana 22 milyon dolar değerinde 6 farklı kripto para aktarıldı. Bu ürünlerden 320 tanesi ETH’nin fiyatı173.000 QNT fiyatı46.4 milyon GALA765,15 milyon ALMAK310 kişi MATİK ve 172,5 milyar SHIB sinyal aktarıldı.

Bilinmeyen bir cüzdana gönderilen bu kripto paraların bugün Bitrue Drainer isimli bir cüzdana aktarıldığı ortaya çıktı. Blockchain güvenlik firması PeckShield tarafından takip edilen bir olayda, Bitrue Drainer cüzdanının varlıklarının öğleden sonra hızla tükendiği ortaya çıktı.

Siber saldırgan, çalınan varlıkları altı parça halinde satmayı başararak kripto para borsası haline getirdi. Yetkisiz Bunu V2 ve V3’te yaptıkları bildirildi.

Bitrue saldırıyla ilgili açıklama yaptı

Bitrue borsası, güvenlik ihlalinin ortaya çıkmasının ardından resmi Twitter hesabından bir açıklama yayınlayarak saldırıyı doğruladı. Borsa yetkilileri, saldırının sıcak çantalarından birinde meydana geldiğini söyledi. Çalınan eşyaların toplam varlıklarının yüzde 5’ini oluşturduğunu açıklayan yetkililer, çantaların bir kısmının güvende olduğunu doğruladı.

Bitrue ekibi, riski ve kazaya neden olan faktörleri azaltmak için hemen harekete geçtiklerini söyledi. Borsa’dan para çekme işlemleri 18 Nisan’a kadar durdurulacak. Saldırıdan etkilenen kullanıcıların zararlarının tazmin edileceği bildirildi.

Saldırıyla ilgili bir diğer şey de piyasada en çok çalınan kripto para birimine sahip olan QNT’nin günün ilk saatlerinde %11 düşüşle 127 dolardan 112 dolara düşmesi. Büyük düşüşün ardından dibi test eden yatırımcılar, QNT fiyatını yeniden 120 dolar bandına taşıdı.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın