medyauzmani.com

Societe Generale’nin Avrupa’ya sabitlenmiş stablecoin’i Ethereum’da piyasaya sürüldü


ana prizler

  • Society General, Ethereum ağında euro sabitlenmiş stablecoin’ini piyasaya sürdü.

  • Stablecoin EURCV, yatırımcılar için Societe Generale tarafından gemide.

  • Stablecoin, geleneksel sermaye piyasaları ile dijital varlık sistemi arasındaki boşluğu kapatmak için tasarlanmıştır.

Societe Generale kendi stablecoin’ini çıkarıyor

Büyük bir Fransız bankacılık ve finans şirketi olan Societe Generale, Ethereum blok zincirinde avroya sabitlenmiş kendi stablecoin’ini piyasaya sürecek. Banka, özel dijital varlık kolu aracılığıyla stablecoin’i başlatacak.

Bankaya göre, stabilcoin EUR CoinVertible (EURCV) olarak adlandırılacak ve 20 Nisan’dan itibaren kurumsal müşterilerin kullanımına sunulacak.

Societe Generale, stablecoin’in yalnızca mevcut müşterini tanı ve kara para aklamayı önleme önlemlerine sahip yatırımcılar tarafından kullanılabileceğini de sözlerine ekledi.

bu konuda yorum yaparken En son kripto para birimi haberleriSociete Generale-Forge CEO’su Jean-Marc Stenger şunları söyledi;

“Önümüzdeki haftalarda Societe Generale-Forge, potansiyel müşterilerin ilgisini değerlendirecek ve kademeli olarak benimsenmesi için sorularını yanıtlayacak. Belirteç, kripto para birimi ticaret yerleri de dahil olmak üzere uygun pazar platformları aracılığıyla yalnızca nitelikli kurumsal yatırımcılara sunulacak.”

EURCV, iki büyük pazar arasındaki boşluğu dolduracak

Societe Generale, EURCV’nin dijital varlık alanı ile geleneksel finansal piyasalar arasındaki boşluğu kapatmak için tasarlandığını söyledi.

Banka, zincirler arası işlemler için yeni bir uzlaşma varlığına yönelik artan talep nedeniyle stablecoin’i piyasaya sürdüğünü söyledi. Stablecoin ile SocGen ayrıca yeni kurumsal hazine çözümlerini, nakit yönetimi ve nakit havuzlama faaliyetlerini ve zincir üstü likidite finansmanı ve yeniden finansman çözümlerini etkinleştirebilecek.

Stenger, EURCV akıllı sözleşmesinin zaten profesyonel hizmetler ağı PwC tarafından denetlendiğini açıkladı. Banka, stabilcoinin Kripto Varlık Çerçevesi kapsamında Piyasalar olarak bilinen yaklaşan Avrupa dijital varlık düzenlemelerine uygun olarak geliştirildiğini de sözlerine ekledi.

Stablecoin ekosistemi, son aylarda düzenleyicilerin dikkatini çekiyor. Geçen ay, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) başkanı şunları söyledi: Eter ve stablecoinler emtiadır.

SG-Forge CEO’su, bankacılık sınıfı bir yapı altında oluşturulan stablecoin’lerin kripto para birimi ekosistemine olan güveni artırabileceğinden emin. Şu sonuca vardı;

“Bu ihraç, SG-Forge’un gerçek para kurumları ve şirketleri veya kripto endüstrisi kuruluşları olsun, müşterilerine yenilikçi çözümler sunma ve yeni blockchain tabanlı pazar altyapılarının ortaya çıkmasını kolaylaştırma yol haritasında önemli bir adımdır.”

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın