medyauzmani.com

Solana ağ kesintisi neden oldu, kesintiden SOL fiyatı etkilenir mi?


Solana ağında yeni bir sorun oluştu. Bir süre sonra sorun çözüldü ve ağ tekrar çalışmaya başladı. Bu dikkat dağıtıcı unsurlar SOL performansını nasıl etkiler? Detaylar burada.

Solana ağ kesintisi neden oldu, kesintiden SOL fiyatı etkilenir mi?

Solana, blok zincirinin kullanılmasını engelleyen yanlış bir konum nedeniyle Cuma gecesi bir sorunla karşılaştı. Elektrik kesintisinden sonra Solana’nın ağı tekrar çalışır hale gelir.

Kapatma yaklaşık altı saat sürdü. Bu Solana’nın ağının ilk çöküşü değil. Ağlar geçen yıl zor zamanlarda kapalıydı.

İlgili: Solana nedir, geleceği nedir?

SolanaStatus yaptığı açıklamada, bir internet sorunu nedeniyle işlemin askıya alındığını söyledi.

Solana Eyaleti, Solana ağı devre dışı bırakıldı ve işlem alışverişi yapmıyor. Ortamdaki geliştiriciler, sorunu teşhis etmek ve ağı yeniden başlatmak için çalışıyor. Mevcut olduğunda daha fazla bilgi sağlanacaktır” Kesintiyi kullanıcılara duyurdu.

Solana’da bir doğrulama hizmeti işleten yazılım ve blok zinciri şirketi Stakewiz, bir Twitter dizisinde İnternet’in sorunla ilgilenmesi gerektiğini söyledi. Ağı en son onaylanan 153139220 konumundan yeniden başlatmaya karar verdi. Yeniden başlatma UTC saat 7’de tamamlanacak. Dapps hizmetlerini geri yüklemeye çalışıyor.

İlgili: Solana fiyat tahmini

Solana’nın ağı Mayıs başında yedi saat ve Haziran’da yaklaşık dört saat kapalıydı. Bu kesintiler Solana’nın ağ performansını ve dolayısıyla Solana’nın fiyatını etkiler.

solana

Kendisini en gelişmiş blockchain olarak tanıtsa da yaşadığı aksaklıklar hayal kırıklığı yaratıyor.

SOL son 24 saatte %5 kaybetti. Coinmarketcap verilerine göre, altcoin yazı yazılırken 31.88 dolardan işlem görüyor. SOL, 6 Kasım 2021’de 260$’a ulaştı. Şu anda 11,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile Solana, evrendeki en değerli 9. emtiadır.

KaynakDiğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın