https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Solana merkezli kripto kredi kuruluşu Everlend Finance, uygulamayı kapatıyor

Solana merkezli kripto kredi kuruluşu Everlend Finance, uygulamayı kapatıyor


  • Everlend Finance, borç verme uygulamasını kapattı.
  • Kullanıcılara varlıklarını geri çekmeleri tavsiye edildi.
  • Kripto para birimi borç vereni, kapanış için mevcut piyasa likidite sıkışıklığını suçladı.

Solana (SOL/USD) üzerine kurulu bir DeFi borç verme protokolü olan Everlend Finance, bir likidite krizi nedeniyle borç verme platformunu kapattığını duyurdu.

1 Şubat’ın sonunda bir tweet’te Everlend Finance, kapandıktan sonra platformu geliştirmeye artık devam etmeyeceğini söyledi.

Yalnızca sürükleme modu

Duyuru yapıldığından beri, Everlend ekibi platformu yalnızca para çekme moduna geçirdi ve kullanıcılardan paralarını çekmeleri istendi. Duyuruya göre, para çekme işlemi tüm para çekme işlemleri tamamlanana kadar açık kalacaktır. Toplanan ve önümüzdeki iki hafta içinde kullanılmayan tüm fonlar da karşılanacaktır.

Everlend’e göre, DeFi borç verme endüstrisinin karşı karşıya olduğu likidite krizi nedeniyle mevcut koşullarda çalışmaya devam etmek için platformu terk etmek bir kumar olacaktır. Kapandığı sırada platform, DeFiLlama verilerine göre toplam kilitli değeri yaklaşık 400.000 $’ı kontrol ediyordu. FTX’in çöküşünden sonra işi önemli ölçüde azaldı.

Ekip, kapatmanın yalnızca Everlend uygulamasının ön ucunu etkileyeceğini ve kod tabanının, kullanıcıların teknolojisini kullanarak çözüm oluşturmaya devam etmesi için açık kaynak haline getirileceğini söyledi.

Everlend Finance, şimdi 2023’te kapanan ikinci Solana tabanlı DeFi kredi kuruluşu oldu. Solana tabanlı DeFi getiri platformu Friktion, kripto endüstrisinin karşı karşıya olduğu zorluklar nedeniyle borç verme uygulamasını Ocak ayında kapattı.Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın