medyauzmani.com

Solana’nın ilk kodlanmış Android “Saga” telefonuna sadece haftalar kaldı


Solana kripto-ilk destan akıllı telefon yakında geliyor
  • Saga, 8 Mayıs’tan itibaren müşterilerin kullanımına sunulacak.
  • Android akıllı telefonunuz bir kripto para birimi donanım cüzdanı görevi görür.
  • Saga, özel bir kripto para birimi uygulama mağazasıyla birlikte gelir.

Perşembe günü Solana Labs, kripto para birimiyle çalışan ilk akıllı telefonu olan “Saga”nın 8 Mayıs’tan itibaren müşterilerin kullanımına sunulacağını söyledi.y.

Saga ayrıca bir donanım cüzdanı olarak da işlev görür.

En yeni Android işletim sistemiyle donatılmış bu cihaz, onu bir kripto donanım cüzdanına dönüştüren bir “çekirdek kasaya” sahiptir.

Saga ilk olarak Haziran 2022’de mobilin kripto para biriminin geleceği için ne kadar önemli olduğuna dair bir bahis olarak ortaya çıktı. 1.000 $ karşılığında, akıllı telefon 512 GB depolama, 6.67 inç OLED ekran, çift kamera kurulumu ve 12 GB RAM sunuyor.

Solana, telefonunu, kripto para birimi işlemleri ve ticareti için yerleşik güvenlik özelliklerine sahip “Solana Mobil Yığın” ile markalıyor.

Saga, özel bir “dapp” mağazasıyla birlikte gelir

Saga’nın özel “dapp” mağazasında şu anda bir düzineden fazla kriptoya özel uygulama var ve bu sayının zaman içinde artması bekleniyor.

Apple veya Google’ın aksine Solana, özel mağazasında listelenen uygulamalar için bir “çıkarma ücreti” almayı da planlamıyor. Şirket, normal uygulamalar için kullanıcıların diğer Android akıllı telefonlarda olduğu gibi Google Play’e yöneleceğini doğruladı.

Web3 deneyimini mobile entegre etmeyi amaçlayan Saga’yı ön sipariş veren müşterilere gönderilmeye başlandı bile. Unutmayın, Sirin Labs ve hatta HTC gibi şirketler daha önce kripto odaklı bir akıllı telefon piyasaya sürmekte başarısız olmuştu.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın