medyauzmani.com

Son SEC kampanyasından sonra BTC madenciliği nasıl gidiyor?


btc miners sec kampanyası hc wainwright
  • Bitcoin madencileri zorlu bir Şubat ayıyla karşı karşıya.
  • SEC son zamanlarda kripto para birimlerine karşı agresif bir tavır aldı.
  • Analist HC Wainwright hala dört BTC madencisini “satın al” olarak değerlendiriyor.

Bitcoin madencileri harika bir Ocak ayı geçirdiler ancak Şubat ayı onlar için daha da zordu.

Bitcoin madencileri geçen hafta büyük bir kayıp yaşadı

HC Wainwright tarafından kapsanan 11 madenci birlikte geçen ay toplamda 5.279 bitcoin üretti ve 4.278 sattı.Ay için, işletme hash oranındaki toplu kazanç %7,7 olarak belirlendi.

Ancak Şubat ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu kripto şirketlerine karşı daha agresif hale geldi. Geçen hafta Kraken, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto dondurma hizmetlerine son verilmesi emrini verdi.

Sonuç olarak, bitcoin fiyatları 12 Şubat ile biten haftada %5,2 düştü.y. Ancak madenciler, ağ karma oranının haftalık bazda %9,5 artışla 292 EH/s’ye yükselmesine rağmen çok daha büyük (ortalama) %17,1 kaybetti.

Hâlâ satın almaya değer madenciler

Kraken’in yayınlanmasından yaklaşık bir gün sonra ABD’li düzenleyici, Paxos’tan yeni bir BUSD koini (Binance USD) basmayı bırakmasını da talep etti.

Ancak HC Wainwright analisti Mike Colonies, bu tür haberlerin madenciler üzerinde kısa vadeli fiyat baskısı dışında kayda değer bir etkisinin olmadığına inanıyor. Ancak yakın tarihli bir araştırma notunda şunları da söyledi:

Endişe, ABD düzenleyicileri tarafından yapılan son yaptırımların ve ABD’deki kripto mevzuatına ilişkin belirsizliğin, yenilikçiliği ve perakende yatırımcıları ABD dışındaki sektöre yönlendirebileceğidir.

Colonys’in hala “satın alma” olarak sınıflandırdığı ürünler arasında Riot Blockchain, Cleanspark, Cipher Mining ve Hive Blockchain Technologies yer alıyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın