medyauzmani.com

Space and Time, blockchain verilerini Azure pazarına getiriyor


  • Space and Time ve Microsoft, Azure müşterilerinin blockchain verilerini iş süreçlerine entegre etmesini kolaylaştırmak istiyor.
  • İki şirket bir basın açıklamasında, tek tıklamayla dağıtımın kuruluşların blockchain, veri varlıkları ve yapay zekayı birbirine bağlamasına yardımcı olacağını söyledi.
  • Microsoft, geçen Eylül ayında 20 milyon dolarlık Uzay ve Zaman yatırım turuna yatırım yaptı.

Web3 Uzay ve Zaman Veri Ambarı ve teknoloji devi Microsoft, blockchain verilerini Microsoft Azure Marketplace’teki geliştiriciler için daha erişilebilir hale getirmek için iş birliği yapıyor.

Şirketler Çarşamba günü yaptıkları bir basın açıklamasında, geliştiricilerin artık tek tıklamayla Space and Time dağıtımlarına doğrudan Azure Marketplace’ten erişebileceğini ve yerel verilere kolayca ve güvenli bir şekilde erişmek, yönetmek ve uygulamak için teknolojiden yararlanan projelerle erişebileceklerini söyledi.

Bu entegrasyon ile şirketler, mevcut altyapıyı yeniden yapılandırmak zorunda kalmadan merkezi olmayan veri ambarı teknolojisinden faydalanabilir. Bu şekilde kuruluşlar, bilgi işlem gücünü veya güvenliğini kaybetmeden blok zincirinde kullanım durumları oluşturabilir.

CoinJournal tarafından bildirildiği üzere Microsoft, şirketlerin kendi blockchain belirteçlerini kolayca oluşturmasına yardımcı olmak için kısa süre önce Azure Blockchain Tokens platformunu başlattı.

Doğrulanabilir verilere erişim kolay ve güvenli olmalıdır

İki şirket, Azure Marketi’nde tek tıkla yayınlamayı mümkün kılmanın, geliştiricilere kurumsal verileri blok zincirine entegre etme sürecini hızlandırma fırsatı sunduğunu duyurdu.

Bu, kuruluşların veri varlıklarını, blok zincirini ve yapay zekayı birbirine bağlama yeteneği ile büyük miktarlarda akıllı sözleşmeleri ve endekslenmiş blok zinciri verilerini içerecektir.

Blok zincirleri, işletmeler ve yapay zeka genelinde doğrulanabilir verilere duyulan ihtiyaç hiç bu kadar önemli olmamıştı. Kuruluşlara, müşterilerin büyümesi ve sorumlu veri görevlilerinin güçlendirilmesi için kritik olan blockchain verilerini uygulamalarına ve iş süreçlerine entegre etme yeteneği sağlıyoruz.Space and Time’ın CEO’su ve kurucu ortağı Nate Holiday yorum yaptı.

Space and Time’ın Microsoft ile yaptığı son iş birliği, bilgi işlem ve yapay zeka devinin Eylül 2022’de bir veri ambarı platformuna yaptığı yatırımın ardından geldi. Microsoft’un girişim sermayesi fonu M12, Space and Time’da güvence altına alınan 20 milyon dolarlık yatırım turunun liderliğini yaptı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın