https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml

Stablecoin piyasası üst üste 14 aydır hacim kaybediyor – World Digital Media News


Stablecoin piyasası, art arda 14. aydır hacim kaybetmeye devam ediyor. Bu gelişme, sermayenin dijital alandan uzaklaştırıldığını gösteriyor ve kripto para fiyatları için harika bir ortam oluşturmuyor.

Dijital varlık veri şirketi CCData’nın verilerine göre, stablecoin’lerin piyasa değeri Mayıs ayı itibarıyla 130 milyar dolara düştü. Dolayısıyla 2021, Eylül ayından bu yana en düşük seviye oldu.

Stablecoin’ler, değerlerini öncelikle ABD dolarına bağlayan kripto para birimleridir. Kripto para ticaretini düzenleyen ve kamu maliyesi ile blockchain pazarlarını entegre etmede önemli bir rol oynayan dijital ekosistemde kilit bir oyuncudur.

Bu arada bazı uzmanlar, stablecoin piyasasındaki düşüşün, kripto fiyatlarında dirence neden olan artan likiditeyi yansıttığını savunuyor.

Örneğin, bir makro analist Tom DunleavyCoinDesk ile yaptığı röportajda şu sözleri kullandı:

Bankacılıkta büyük isim JP Morgan, geçtiğimiz hafta yayınladığı raporunda, kripto para fiyatlarının stablecoin piyasasındaki kayıp durana kadar devam edeceğini belirtmişti. Küresel Yatırım bankası Goldman Sachs Bu yılın başlarında yayınladığı raporunda, stablecoin’lerin düşüşünün kripto piyasasının yükselişine paralel olduğunu söyledi. Bunun düşük likidite ve likidite göstergesi olduğunu da sözlerine ekledi.

CCData’dan alınan veriler, merkezi borsada stablecoin alım satım hacminin bu ay yüzde 40,6 azalarak 460 milyar dolara düştüğünü gösteriyor. Bu, Aralık 2022’den bu yana en düşük aylık hacim.

Gerçek USD (TUSD) stablecoin ise mevcut duruma rağmen piyasa kapitalizasyonunu 29 milyar dolara çıkararak piyasadaki yavaşlamaya meydan okuyor.

TUSD, rakibi USDC Peki BUSDİlk kez merkezi borsada en çok işlem gören ikinci istikrarlı paradır ve .

TUSD’nin yeniden dirilişi, ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto piyasası olan Binance’ten kaynaklanıyor. Borsa, platformdaki işlem ödemeleri için TUSD kullanımını artırarak kullanıcıları teşvik ediyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın