https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Stellar Vakfı, Genesis’ten 13 Milyon Dolar Aldı – World Digital Media News

Stellar Vakfı, Genesis’ten 13 Milyon Dolar Aldı – World Digital Media News


YıldızlarBlok zincirindeki projelerin büyümesini ve gelişimini desteklemek için kurulan kar amacı gütmeyen Stellar Geliştirme Vakfı, Perşembe günü iflas koruması için başvuruda bulundu. YaratılışEn büyük borçlulardan biri olduğu söyleniyor.

Başvuru belgelerine göre SDG, Genesis’ten 13 milyon dolar alacak.

SDF, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, Genesis’e 2022 yılında 13 milyon dolar borç verdiğini doğruladı ancak bu miktarın toplam varlıklarına kıyasla “küçük ve önemsiz” olduğunu vurguladı.

Stellar Geliştirme Vakfı CEO’su, “Toplam aktiflerimize bakıldığında alacak olarak kabul edilen tutarlar çok küçüktür ve faaliyetlerimizi etkilemez. “ dedi.

Web sitesinde yer alan bilgilere göre Stellar Geliştirme Vakfı, Stellar’ın geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için kullanılabilecek 30 milyar XLM tokenine sahip. Bugünkü fiyatlarla bu finansal varlıkların değeri yaklaşık 200 milyon dolar.

Örgüt, Genesis fiyaskosundan neredeyse zarar görmeden çıkacağını söylese de, Genesis patlamasının ölçeği beklenenden daha büyük olabilir.

Periembe’de tutulan menkul kıymet dosyalamalarında Genesis’e yatırılan diğer kişiler arasında Virginia Fairfax County emeklilik fonu ve Babel Finance’in arkasındaki şirket olan MoonAlpha Finance (150 milyon dolarlık bir borç veren) yer alıyor.

Genesis, kripto devi Digital Currency Group’un (DCG) bir şirketidir ve CoinDesk, DCG’nin yan kuruluşlarından biridir.

Genesis’in iflas koruması için sunduğu belgelere göre, şirketin Stellar Geliştirme Vakfı da dahil olmak üzere 50 büyük alacaklıya 3,5 milyar dolar borcu var.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın