medyauzmani.com

STP STPT coin nedir? STPT/USD yorum, geleceği ve haberler » KoinMedya » STP STPT coin nedir? STPT/USD yorum, geleceği ve haberler


STP STPT coin nedir? STPT coin yorumları nasıl? STPT coin geleceği ve fiyat tahminleri umut vadediyor mu? STPT coin ile ilgili gelişmeler bu yazımızda.

STP STPT coin yorumları

 

STPT/USD – 1 STPT kaç dolar? Canlı STPT coin fiyatı

STP STPT coin nedir?

STP Network ( STPT coin)  tokenize edilmiş varlıkların (tokenized assets) ihraç ve transferinin regülasyonlara tamamen uygun şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan açık kaynak kodlu bir protokoldür.

STP Network Herhangi Bir Varlığın Tokenize Edilmesi İçin Oluşturulmuş Merkeziyetsiz Network olarak tanımlanabilir. Bu varlıklar farklı blockchain’ler arasında transfer edilebilirdir.

STP Standardı üzerine inşa edilen her şey, ilgili düzenlemelere (aşağıdaki örnekte bu KYC, AML, Akreditasyon vb.) uygunluğu ve token ihraççısına özgü gereksinimleri doğrulamak için protokolün zincir üzerindeki “Uyumluluk Doğrulayıcısı (Compliance Validator)”nı kullanır (mülkiyet yoğunlaşması, elde tutma süreleri, oylama).

(Mülkiyet yoğunlaşması hisse senetlerinin çoğunluğuna sahip olan kişi sayısını gösteriyormuş. Başka bir ifade ile bir firmanın hisselerinin belirli kişilerin elinde toplanması ve bu kişilerin hisse oranlarının diğer kişilerin hisse oranlarına göre büyük olması, firma yönetiminin ve kontrolünün bu kişilere ait olması demek.)

Onaylama Komitesi (Validator Committee), Uyumluluk Onaylayıcısı’nın (Compliance Validator) her zaman en güncel mevzuatı uyguladığından emin olmak için bir danışma işlevi sergileyecek.

STP Network, varlıkların yargının yetki alanlarında ve platformlarda tam uyumlu bir şekilde hareket etmesini sağlayacak.

STP Network işleyişi şu şekilde:

STP Network nedir

Projenin token’ı olan STPT Coin hem işlemlerin (transactions) gerçekleşmesi hem de teşvik için kullanılacak.

Sonuç olarak;

  • STP Network, her türlü dijital varlığın ihraç edilmesi için yeni bir küresel standart belirlemiş.
  • Merkeziyetsiz akıllı sözleşme platformu, uyumluluk konularının (hem yargı alanına hem de yayıncıya özgü) token seviyesinde karşılanmasını sağlamak için STP token’ını kullanıyor.
  • Her STP coin Uyumluluk Doğrulayıcısı’nın parametrelerine uyduğundan, yasal uyumluluk yükü ihraççıdan alınıyor.
  • STP Network’ünün bütünlüğünü ve performansını sürdürmedeki rolleri için dürüst aktörler ve staker’lar STPT ile ödüllendirilerek ağ katılımcılarının teşvik edilmesi sağlanıyor.
  • STP, günümüzün dijital dünyasında daha şeffaf, erişilebilir, uyumlu (regüle edilmiş) ve verimli yeni bir para toplama ve düzenleme yöntemi için standardın belirlenmesine yardımcı oluyor.

STP’nin 3 kişilik bir çekirdek kadrosu var ve gerçekten çok gençler.

STPT coin partnerleri

STP Network nedir

Önemli!

1. STPT coin arkasında BLOCK72 var.

BLOCK72’nin çalıştığı şu tanıdık isimlere bakınız:

stp network STP STPT coin nedir? STPT/USD yorum, geleceği ve haberler

 

STP STPT coin yorum ve grafiği

STPT coini daha iyi anlamak için bir de grafiği ve fiyat verilerine bakalım. STPT coin şimdiye kadarki en yüksek seviyesini 2021 yılında yaşanan boğa koşusu sırasında kaydetmişti. Ancak ardından yüzde 76’yı aşan bir düşüş yaşadı. Tüm zamanların en düşük seviyesini de 2021 yılında görmüştü. İşte, STPT coinin zirve ve dip seviyeleri:

  • STPT coin fiyatı tüm zamanların zirvesi: 0.285 dolar (6 Ekim 2021)
  • STPT coin fiyatı tüm zamanların dip seviyesi: 0.005803 dolar (30 Eylül 2019)

STP STPT coin nedir? STPT/USD yorum, geleceği ve haberler

STPT coin fiyatı ve grafiği Kaynak: TradingView

STPT coin fiyatı grafikte yüzde 100’e yakın bir ralli ile 0.08 dolar bölgesine kadar sıçradı. Ancak burada uzun süre kalamdı. Genel olarak ise 0.07 dolar seviyesi önündeki kritik direnç. Şimdi 100 EMA çizgisinin desteğini test ederek konsolide oluyor.

 

STP STPT coin geleceği ve fiyat tahmini

STPT coininin geleceği, kripto para piyasasının genel gidişatına ve STP Network projesinin gelişimine bağlı olarak değişebilir.

Genel olarak bakıldığında, STPT coininin geleceği için iyimser olmak için bazı nedenler var. Ancak, kripto para piyasasının genel gidişatına dikkat etmek ve projenin gelişimini takip etmek gerekiyor.

STPT coin fiyatı 2025 yılında 0.25 dolara kadar yükselebilir. 2030 beklentileri ise 0.70 dolar bölgesine işaret ediyor.

İşte, STPT coin için gelecek yıllarda beklenen ve öngörülen seviyeler:

Yıl Minimum fiyat Ortalama fiyat Maksimum fiyat
2024 $0.14 $0.16 $0.17
2025 $0.19 $0.23 $0.24
2026 $0.25 $0.29 $0.30
2027 $0.25 $0.29 $0.30
2028 $0.31 $0.35 $0.36
2029 $0.44 $0.46 $0.48
2030 $0.64 $0.66 $0.68
2031 $0.90 $0.93 $0.94
2032 $1.23 $1.26 $1.27

Sonuç olarak, STPT coininin geleceği için henüz kesin bir şey söylemek mümkün değil. Ancak, projenin potansiyeline bakıldığında, gelecekte daha da değerlenebileceğini söylemek mümkündür.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın