https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber “SVB çöküşü NFT işlem hacmini vurdu” – World Digital Media News

“SVB çöküşü NFT işlem hacmini vurdu” – World Digital Media News


Federal Mevduat Sigorta Şirketi geçen Cumartesi Silikon Vadisi BankasıSonraki gün . Tek NFT işlemlerinin sayısı o gün 33.112 olarak gerçekleşti ve bu, bu yılın en düşük günlük toplamı oldu.

DappRadar verilerine göre, NFT ticaret hacmi Mart ayının başından bu yana yüzde 51 düşerken, ticaret yaklaşık yüzde 16 düştü.

Ancak, geçici olmayan belirteçlerin (NFT’ler) tüm koleksiyonları eşit şekilde etkilenmedi. Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks dahil olmak üzere NFT Yuga Labs sağlayıcılarından alınan projelerin taban fiyatları Cumartesi günü biraz düştü, ancak hızla toparlandı. Bir Twitter kullanıcısı CryptoPunks kullandı. USDC ve CryptoPunk’ların Silicon Valley Bank’ın çöküşünden sonra ABD doları ile birlikte düşen stablecoin’lerden daha istikrarlı olduğunu söyledi.

Banka, müşteri talebini karşılamak için varlıklarının büyük bir bölümünü zararına sattıktan sonra battı.

DappRadar’da analist Sarah GherghelasYuga Labs’ın başarısının, CryptoPunks’a yaptığı yatırım ve topluluk oluşturma yeteneği tarafından körüklendiğini fark etti. Şirket, Silikon Vadisi Bankası ile yakın ilişkisi olmadığını söylese de şirketin hissedarları hikayeye karşı herhangi bir adım atmadı.

Gergelalar, “Yolları açık, ekipleri açık ve Ape evrenini takip ederek iyi bir proje yapmaya karar verdiler.” dedi.

Tüm tahsilatlar, bankanın çöküşünden yara almadan kurtulamadı.

Popüler Moonbirds grubunun arkasındaki NFT grubu Evidence, 10 Mart’taki haberlerden kısa bir süre sonra şirketin Silicon Valley Bank’a yaptığı yatırımı Twitter’da paylaştı. Ancak bu aynı zamanda sahipleri arasında güvensizliğe neden oldu.

DappRadar’a göre aylık satışlar hafta sonu yaklaşık yüzde 18 düştü. Ana sahibi Cumartesi günü yüzde 9 ila 33 arasında, toplam 700 olmak üzere 500 Ay Kuşu sattı. ETH’nin fiyatı veya yaklaşık 1,1 milyon dolarmahvolmuştu.

Gherghelas, Evidence’ın Silicon Valley Bank’ı ifşa ettiği haberlerinin sektördeki belirsizliği artırdığını söylerken, son aylarda şirkette yaşanan sorunların sahiplerini satmaya zorladığını söyledi. Mayıs ayında gerçekleşecek Evidence Konferansı’nın iptal edilmesinin ardından şirketin vaatlerini yerine getirip getiremeyeceği topluluk tarafından bilinmiyor.

Gergelalar, “İnsanlar, kullanıcılar ve tüketiciler daha bilinçli hale geliyor ve aşırılıkları istemiyorlar, sadece bu NFT’den gelen ücretleri, faydaları ve diğer şeyleri istiyorlar.” dedi.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın