https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber SVB’nin çöküşü bu kripto bankasını daha güçlü bir konuma getirebilir

SVB’nin çöküşü bu kripto bankasını daha güçlü bir konuma getirebilir


SVB'nin çöküşü bu kripto bankasını güçlü bir konuma getirdi
  • FDIC bugün bir Silikon Vadisi bankasını kapattı ve mevduatlarının kontrolünü ele geçirdi.
  • Austin Campbell, Signature Bank için gerçekten iyi olabilir, diyor.
  • Signature Bank’ın hisseleri Cuma günü %20’den fazla düşüşle kapandı.

Signature Bank’ın (NYSE:SBNY) hisseleri, kripto bankacılığı eşi SVB Financial’ın çökmesinin ardından bugün %20’den fazla düşüşle kapandı.

SVB, ABD’deki en büyük banka iflaslarından biridir

Cuma günü, Federal Mevduat Sigorta Şirketi söz konusu bankayı kapattı ve mevduatlarının kontrolünü ele geçirdi – bu tür bir banka başarısızlığı en son yalnızca küresel mali kriz sırasında görüldüğü için mali stokları özellikle sarsan bir gelişme.

Unutmayın, bu haber Silvergate Capital’den kripto bankasını tasfiye edeceğine dair bir duyurunun ardından geldi. Bu nedenle, son günlerde bir grup kripto şirketi alternatif olarak Signature Bank’ı seçti.

Bununla birlikte, New York Ticaret Bankası, dijital varlıklara maruz kalmasının oldukça küçük olduğunu söylüyor. SBNY hissesi şimdi yıl için yaklaşık %35 düştü.

Pro, Signature Bank için tüm bunların ne anlama geldiğini açıklıyor

Artı tarafta, Zero Knowledge Consulting’den Austin Campbell, Silvergate ve SVB haberlerinin gerçekten Signature Bank için faydalı olmasını bekliyor.

Çeşitlendirilmiş bir mevduat tabanının, aynı yapısal zayıflıkların tuzağına düşmekten kaçınmasına yardımcı olacağına inanıyor. Bu öğleden sonra bir tweet’te Campbell şunları yazdı:

Zorunlu bir satıcı olmanız gerektiğini unutmayın. SVB’den hareket eden mevduatlar diğer bankalara gidiyor, dolayısıyla bu muhtemelen SBNY gibi rakiplerin durumunu iyileştirecek.

Onun görüşü, SVB fiyaskosunun diğer bankalara da sıçramasını beklemeyen JPMorgan analisti Vivek Juneja ile aynı çizgide. Ocak ayında Signature Bank, mali dördüncü çeyrekte net gelirinin yıldan yıla %10’un biraz üzerinde arttığını söyledi.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın