https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Swarm Markets GmbH, dünyanın ilk stok destekli dijital para birimini piyasaya sürdü

Swarm Markets GmbH, dünyanın ilk stok destekli dijital para birimini piyasaya sürdü


  • Bunlar, DeFi uyumlu ilk menkul kıymetlerdir.
  • Hisse senedi ve tahvil belirteci, Liechtenstein Financial Market Authority’ye kayıtlı bir izahname kapsamında Swarm Markets GmbH’nin yüzde yüz iştiraki olan SwarmX GmbH tarafından çıkarılacaktır.
  • Şu anda mevcut olan belirteçler, Poligon üzerine inşa edilmiştir.

Düzenlenmiş blockchain platformu Swarm Markets GmbH, dünyanın ilk merkezi olmayan finans (DeFi) uyumlu menkul kıymetlerini duyurdu. Platform tarafından başlatılan ilk DeFi uyumlu menkul kıymetler, Apple, Tesla ve iki ABD Hazine ETF’si için kamu yatırım teklifleridir.

Varlığa dayalı belirteçler, kurumsal ve bireysel yatırımcılar için Polygon blok zincirinde mevcuttur ve Perşembe gününden itibaren alım satım için hazır olacaktır.

ISIN’e dayalı jetonlar, geleneksel pazarların güven ve istikrarından, esneklikten ve küresel likiditeye blok zincirinde daha düşük bir maliyetle daha fazla erişimden yararlanır.

Swarm, Swarm tarafından izin verilen DeFi platformunun Alman düzenlemelerine uygun olduğunu onayladı.

Blockchain teknolojisini kullanarak gerçek dünya varlıklarına erişin

Swarm’ın varlığa dayalı belirteçleri, yasal gereklilikleri tam olarak karşılarken blockchain teknolojisini kullanarak gerçek varlıklara erişmek isteyen yatırımcılar için türünün ilk örneğidir. Lansman, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ABD’deki kripto para birimlerine sert önlemler aldığı düşünüldüğünde de ilginç.

Kurumsal yatırımcılar ve koruma fonları, Apple ve Tesla hisse senetlerine, iShares 0-1 yıllık ETF’ye ve iShares ABD Hazine tahvillerine 1-3 yıllık ETF DeFi uyumlu Swarm aracılığıyla 7/24 erişebilir. Swarm, gelecekte daha fazla varlık destekli token ekleyeceğini belirtti.

Swarm yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Hisse senetleri ve tahvillerle başladık ve yakında karbon kredilerinden gayrimenkul veya özel varlıklara kadar düzenlenmiş bir platformda alım satımı yapılması gereken tüm varlıklara genişleyeceğiz. Şimdiye kadar, geleneksel piyasa katılımcıları, fiziksel varlıkların zincir üzerinde ihraç edilmesi ve alım satımı için kapsamlı, mevzuata uyumlu bir çözüme sahip değildi.”

En önemlisi, Swarm varlığa dayalı belirteçler için sorumluluk almaz; Jetonlar, savaşta test edilmiş bir kod tarafından kontrol edilir. Jeton sahipleri, jetonları kendi Web3 cüzdanlarında tutmayı veya getiri elde etmek için likidite havuzlarına eklemeyi seçebilirler.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın