https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Tayland, yatırım para birimi ihraç eden şirketlere vergi indirimi sunuyor: Reuters

Tayland, yatırım para birimi ihraç eden şirketlere vergi indirimi sunuyor: Reuters


  • Tayland Hükümeti, yatırım jetonları çıkaran şirketlere vergi muafiyeti sağlayacaktır.

  • Hükümet, önümüzdeki iki yıl içinde 3 milyar doların üzerinde yatırım belirteci teklifi bekliyor.

  • Bu hamle daha fazla kripto para birimi şirketini Tayland’a çekebilir.

Tayland’da vergi indirimlerinden yararlanmak için yatırım için dijital token çıkaran şirketler

Tayland Kabinesi bugün erken saatlerde, yatırım için dijital token çıkaran şirketler için kurumlar vergisi ve katma değer vergisinden feragat etmeyi kabul etti.

uyarınca Reuters raporuBir hükümet sözcüsü, ülkede faaliyet gösteren şirketlerin yatırım yoluyla sermaye artırmanın alternatif yollarına erişme fırsatına sahip olacağını söyledi.

Bu En son kripto para birimi haberleri Ratchada Danaderik, tahvil gibi geleneksel yöntemlere ek olarak şirketlere daha fazla kaynak yaratma seçeneği sunduğunu açıkladı.

Tayland hükümeti, önümüzdeki iki yıl içinde yaklaşık 128 milyar baht (3.71 milyar $) değerinde yatırım belirteci teklifi olmasını bekliyor. Ancak Rashad, hükümetin vergi gelirlerinde 35 milyar baht (1 milyar dolar) kaybedeceğini de sözlerine ekledi.

Tayland daha fazla kripto para şirketi çekebilir

Yatırım jetonları çıkaran şirketlere vergi indirimi verme hamlesi, daha fazla kripto para birimi odaklı şirketi Tayland’a çekebilir.

Kripto para birimleri, ülkenin menkul kıymetler otoritesinin dijital para birimlerini düzenlemeye başlamasının ardından son yıllarda Tayland’da çok popüler hale geldi.

2022’de hükümet, daha fazla gelişmeyi teşvik etmek için kripto para ticareti endüstrisindeki vergi kurallarını gevşetti.

Buna rağmen, Tayland’ın ana bankası ve diğer düzenleyiciler, kripto para biriminin mal ve hizmetler için bir ödeme aracı olarak kullanılmasını yasakladı. Merkez bankasına göre, kripto para birimlerinin bir ödeme aracı olarak kullanılması Tayland’daki finansal istikrarı ve genel ekonomiyi etkileyebilir.

Ocak ayında, Thai SEC soruşturma başlattı kripto para borsası Zipmex’te yerel kuralları ihlal ettiği iddiasıyla. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ülkedeki dijital varlık sağlayıcıları için iş kurallarını ihlal etmiş olabileceğine inandıkları faaliyetleri araştırıyordu.

Düzenleyici kurum, Zipmex’ten ülkede uygun lisanslar olmadan bir dijital varlık fonu yöneticisi olarak faaliyet gösterip göstermediğini netleştirmesini istedi.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın