medyauzmani.com

Tether, İngiliz Sterlini için bir stablecoin çıkarmaya hazırlanıyor


Tether, kripto piyasası kargaşasının ortasında pazardaki varlığını genişletmek için küçük arayışında yükselişini sürdürdü. Çin yuan sabit para biriminin piyasaya sürülmesinden günler sonra, Tether İngiliz sterlini ile sabitlenmiş yeni bir sabit para piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yeni dolandırıcılık GBPT stablecoin’i önümüzdeki ayın başlarında piyasaya sürülecek.

GBPT başlangıçta yalnızca Ethereum blok zincirinde mevcut olacaktır.

Tether için büyüyen stablecoin listesi

GBPT, Tether tarafından piyasaya sürülecek beşinci stablecoin olacak.

Birincisi, piyasa değeri ile en büyük stabilcoin haline gelen ABD dolarına sabitlenmiş USDT stablecoin’dir. Ardından, euro sabitlenmiş stabilcoin geldi. Sonra Meksika pezosuna sabitlenmiş MXNT sabit parası ve yuan’da piyasaya sürülen en son Çin CNHT sabit parası var.

İngiltere’yi kripto para birimi için bir merkez yapın

Bu yılın Nisan ayında, İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, ülkeyi kripto para birimi için bir merkez haline getirme planını açıkladı ve son hamlelerle Tether, ülkenin emellerini gerçekleştirmesine yardımcı olmada büyük bir rol oynayacağına inanıyor.

Buna ek olarak, GBPT, Birleşik Krallık hükümetinin geçerli bir ödeme yöntemi olarak kabul edilen istikrarlı paraları aradığı bir zamanda geliyor; Tether’in Birleşik Krallık’ı kripto inovasyonu için önemli bir hedef haline getireceğine inandığı bir girişim.

Yeni stabilcoin hakkında konuşan Tether Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino şunları söyledi:

“İngiltere’nin blok zinciri inovasyonu ve finansal piyasalarda kripto para birimlerinin daha geniş uygulaması için bir sonraki sınır olduğuna inanıyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki kripto para birimi kullanıcılarına en büyük ihraççı tarafından verilen GBP cinsinden bir sabit paraya erişim sağlayarak bu yeniliğe öncülük etmeyi umuyoruz. stablecoin’ler.” .

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın