medyauzmani.com

Tornado Cash’in TORN’u, geliştirici Alexey Pertsev’in haberi vermesinin ardından bir dönüş yapıyor


  • Alexey Pertsev, Tornado Cash bloke platformunun geliştiricisidir.
  • Bertsev, Ağustos 2022’de Hollandalı yetkililer tarafından tutuklandı.
  • Bir Hollanda mahkemesi daha önce Bertsev’in Nisan sonundaki bir sonraki duruşmaya kadar tutuklu kalmasına karar vermişti.

Hollandalı bir yargıç, karıştırma hizmeti Tornado Cash’in geliştiricisi Alexey Pertsev’in serbest bırakılmasını emrettikten sonra Tornado Cash’in (TORN) fiyatı %15 arttı.

Tornado Cash yasaklanmış olmasına rağmen, ana tokeni TORN son zamanlarda oldukça iyi durumda. Token, son yedi gün içinde %30’dan fazla değer kazandı.

Alexei Bertsev’in tutuklanması ve gözaltına alınması

Alexei Bertsev, Ağustos 2022’de ABD Hazine Bakanlığı’nın Tornado Cash’i onaylamasının hemen ardından Hollandalı yetkililer tarafından tutuklandı.

ABD Hazine Bakanlığı, Kuzey Kore devlet destekli Lazarus Grubu da dahil olmak üzere birçok hacker grubunun çalınan varlıkları aklamak için şifreleme karıştırıcıları kullandığını iddia etti. Bilgisayar korsanlarının, Nisan 2022’de Ethereum tabanlı Beanstalk Farms protokolünden çalınan 80 milyon dolar da dahil olmak üzere 2019’dan bu yana 7 milyar dolardan fazla kripto para birimini akladığını doğruladı.

Bununla birlikte, Tornado Cash yasağı, Ekim 2022’de Hazine Bakanlığı’nın ABD’deki kripto para birimi yatırımcılarını hedef alan yaptırımlarla aşırıya kaçtığını iddia eden kripto para savunuculuk kuruluşu Coin Center da dahil olmak üzere birçok oyuncu tarafından eleştirildi. Coinbase ayrıca kısa süre önce Tornado Cash’e karşı altı şikayet içeren bir davayı destekledi.

İki ay önce bir Hollanda mahkemesi, Alexei Bertsev’in Nisan ayında yapılacak bir sonraki duruşmaya kadar tutuklu kalmasına karar verdi, ancak bu durum, bir yargıcın sıkı koşullara rağmen serbest bırakılmasına karar vermesinin ardından şimdi değişti.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın