medyauzmani.com

TrueUSD, Chainlink’in “Proof of Reserve” madeni parasını kullanan ilk USD destekli sabit paradır.


  • TrueUSD, TUSD stablecoin’i basmak için Chainlink’in Rezerv Kanıtı’nı (PoR) kullanacak.
  • Madeni para basım sürecini kontrol etmek için Chainlink PoR kullanan ilk stablecoin.
  • PoR, toplam TUSD arzı ile rezervde tutulan USD arasındaki dengeyi kontrol edecektir.

TrueUSD bugün, tamamen USD tarafından desteklenen TUSD sabit para birimini güvence altına almak için Chainlink (LINK) Proof of Reserve (PoR) kullanacağını duyurdu. Haber, TrueUSD’nin Aralık 2022’de Çin Yuanına sabitlenmiş TRON tabanlı bir stablecoin olan TCNH’yi piyasaya sürmesinden sonra geldi.

Bu, TrueUSD’yi, zincir dışı rezervlerin anında zincirler arası doğrulamasını kullanarak madenciliği programlı olarak kontrol eden ilk stabilcoin yapar. Bu, ademi merkeziyetçilik, şeffaflık ve bağımsız doğrulamada bir paradigma değişikliğidir.

Programlı basım süreci nasıl işleyecek?

TUSD rezerv verileri, Amerika Birleşik Devletleri’nde endüstride uzmanlaşmış bağımsız bir muhasebe firması olan The Network Firm LLP (TNF) tarafından derlenmektedir. TNF, finansal kurumlarda tutulan tüm USD rezerv verilerini gerçek zamanlı olarak toplayacak ve bu bilgileri Chainlink’in kehanet ağı aracılığıyla zincir üzerinde sunacaktır. Buna rezerv kanıtı denir.

TUSD akıllı sözleşmesi daha sonra bu Rezerv Kanıtı veri akışını kullanarak, yeni bir stablecoin basılmadan önce toplam TUSD arzının rezervde tutulan toplam USD miktarını aşıp aşmayacağını otomatik olarak kontrol eder.

Otomatikleştirilmiş iş akışı, akıllı sözleşme kodunda şeffaftır ve açık, bağımsız veri beslemeleri tarafından desteklenir;

TUSD kullanıcıları, TUSD stablecoin’i destekleyen rezervler hakkında doğru ve şeffaf bir bilgi kaynağına sahip olduklarından emin olabilirler.

Gelişme hakkında yorum yapan Chainlink kurucu ortağı Sergey Nazarov şunları söyledi:

“TUSD’yi istikrarlı para basım sürecine yeni şeffaflık, risk yönetimi ve güvenlik katmanları getirme çabalarında desteklemekten gurur duyuyoruz. TUSD, Chainlink Proof of Reserve kullanarak kullanıcılarına daha yüksek düzeyde güvenlik ve güven sağlayabilir ve yardımcı olabilir.” stablecoin’lere ve daha geniş kripto endüstrisine daha fazla istikrar getirin.”

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın