medyauzmani.com

TRYC Coin Nedir? TRYC Yorum ve Geleceği


TRYC coin nedir? TRYC coin yorumları nasıl? TRYC coin geleceği ve fiyat tahminleri umut vaad ediyor mu? TRYC coin ile ilgili gelişmeler bu yazımızda.

TRYC Coin Nedir?

TRYC Türk lirasına dayalı bir stabil coin. Paribu borsasının bir girişimi olan Stoken tarafından çıkarılan TRYC’nin her mint edilen tokeni Türk bankalarında tutlan Türk lirası ile destekleniyor.TRYC’nin amacı Türkiye’de yaşayan herkesin kripto dünyasına TRYC ile adım atarak bu yeni finansal sistem ile tanışması. Blockchain teknolojisinin gücü ile Türk lirasına dayalı değerlemelerin dünya çapında kullanımının artması için uğraş veriyorlar. TRYC projesinin altında yeni finansal dünyaya Türk toplumunun entegre olup bu yeni sistemi benimsemesi planı var. Proje Türk lirasına dayalı kripto varlıkların desteklenmesini planlanıyor. Bu planın temelinde Türk lirasının Dolar ve Euro kadar kolaylıkla kullanılmasının sağlanması var.

Çalışma sistemine bakarsak, blockchain üzerinde üretilen her  TRYC token  bankalarda tutulan 1 Türk lirasına sabitleniyor. TRYC değerinin dengede kalması için her bir TRYC ‘nin bir TL aktif değer ile sabitlenmesi ve basılan bir TRYC’nin yetkili kurumlarca desteklenmesi hedefleniyor. Bu şekilde destkelenen blockchainlerde kullanılarak Türk lirası destekli TRYC’nin yenilikçi finans alanındaki yerli ve yabancı katılımcılar tarafından kullanılması bekleniyor.

Ayrıca volatilitenin yüksek olduğu zamanlarda, tokenin konumlandırma fonksiyonu olarak hizmet etmesi de hedeflenen amaçlar arasında. TRYC ‘nin bir diğer fonksiyonu da bireylerin cüzdanlarındaki tokenlerini Stoken borsasından bağımsız olarak yönetebilmeleri ve aktarabilmeleri.

TRYC aynı fiat Türk lirası gibi bütün işlemlerde ve alım satımlarda kullanılabiliyor. Blockchain teknolojisi ile saniyeler içinde dünyanın bir ucundan bir ucuna aktarılabiliyor. TRYC merkeziyetsiz finans sistemlerinde yeni ürünler geliştirmek amacıyla, Kripto paraların yasal olarak kullanılabildiği ülkelerdeki işlemlerde de kullanılabiliyor. TRYC, USD  ve EUR  bazlı stabil kripto paralar gibi ERC-20 tokenlerin kabul edildiği ve yasal tüm kurumlarda alternatif olarak kullanılabiliyor. Ayrıca NFT pazaryerlerinde ve tüm kripto varlık işlemlerinde de kullanılıyor.

. Blokzincir üzerinde üretilen her bir token’ın, tanımlı banka hesaplarında tutulan 1 Türk Lirası ile desteklendiği, stabil değerle dayanaklı bir kripto varlık TRYC. Her bir TRYC’nin arkasında 1 TL varlık değeri tutması ve üretilen her bir TRYC’nin yetkili kuruluşlar aracılığıyla 1 TL olarak değiştirilebilir olması nedeniyle TRYC’nin arz/taleple oluşan değerinin dengede durması bekleniyor.

TRYC’nin; desteklenen blokzincirlerde kullanılabilmesi, yenilikçi finans alanında yerli ve yabancı yatırımcıların Türk Lirası’yla dayanaklandırılmış bir kripto varlığı kullanabilmesini sağlaması, aşırı volatiliteden uzak durulmak istenilen zamanlarda güvenle konumlanma fonksiyonu yerine getirmesi hedeflenmekte.

İnternet çağında blokzincir teknoloji ile, Türk Lirası’nın da dünyadaki dolaşımını hızlandırması bekleniyor. Transfer için günlerce beklemeye, çok sayıda aracıya yüksek ücretler ödemeye veya transfer edilecek yerde aracı bulma zorunluluklarına katlanmaya gerek kalmayacak şekilde bir tasarıma sahip. Yaygın ağı sayesinde TRYC dünyanın her yerini Türk Lirası’yla dayanaklandırılmış kripto varlıkların dolaşım alanı haline getirmek hedefleniyor.

Değerle Dayanaklandırılmış Token Stoken, TRYC’nin değerini algoritmalar veya diğer mekanizmalar ile sabitlemeyi değil; çıkarılan her bir TRYC karşılığında 1 Türk Lirası değer tutma yöntemini benimsiyor. TRYC fiyatı piyasada arz ve taleple şekilleniyor. Stoken bu noktada 1 TRYC’ye karşılık tuttuğu 1 TL’yi, anlaşmalı kuruluş TRYC’yi bu taleple getirdiğinde kuruluşa teslim ediyor. Bu da piyasada talep kısmında 1 TL fiyattan bir alıcıyı sabit tutmakta ve fiyattaki denge mekanizması bu şekilde işlemekte.

bkz: Bitcoin (BTC/USD) Yorum: Fiyat, Grafik ve Geleceği

TRYC Coin Geleceği ve Fiyat Tahmini

TRYC’ fiyatı için 2024 yılı beklentimiz $0.14 ile  $0.21 a rasında olması ve ortalama olarak 0.17 dolar civarında piyasada bulunması.

2024 $0.17 $0.14 $0.21
2025 $0.23 $0.18 $0.28
2026 $0.31 $0.24 $0.37
2027 $0.41 $0.33 $0.49
2028 $0.55 $0.44 $0.66
2029 $0.73 $0.58 $0.88
2030 $0.97 $0.78 $1.17
2031 $1.30 $1.04 $1.56
2032 $1.73 $1.38 $2.07
2033 $2.30 $1.84 $2.76
Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın