medyauzmani.com

Twitter, kripto ticaret platformu eToro ile ortaklık kuruyor – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Twitter’daki en büyük sosyal medya grubu, finansal genişlemesinin bir parçası olarak eToro ticaret platformuyla ortaklık kurarak kullanıcıların servete erişmesini kolaylaştırdı.

Bir CNBC raporuna göre, Twitter’ın eToro ile ortaklığının ardından kullanıcılar finansal hizmetlerle ilgili piyasa bilgilerine erişebilecek. Hisse senetleri, kripto para birimleri ve diğer ürünleri eToro aracılığıyla satmak için Twitter uygulamasında bir gönder düğmesi de olacak.

Bu uygulama için Twitter üzerinden S&P500’ün değeri, TSLA Endeksler ve hisse senetleri ile ilgili güncel bilgilere ulaşmak mümkündür. Kullanıcılar “$” sembolü ile hisse senedi özetini girdiklerinde hisse senedinin cari fiyatı hakkında bilgi alabilirler.

CNBC’ye konuşan bir eToro sözcüsü, twitter Şirket ile yapılan anlaşmanın ardından kullanıcıların birçok finansal konu ve endeks hakkında güncel bilgilere sahip olacağını söyledi. Bu yatırımlarla ilgili en son bilgilere ek olarak, platformda bir ticaret aracısı olarak “eToro’da görüntüle” seçeneği kullanılacaktır.

Elon Musk, geçen yıl acı bir sürecin ardından Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı. Daha sonra Twitter’ın CEO’su rolünü üstlenen Musk, dizginleri eline aldıktan sonra sosyal ağı finans sektörüne çevirmeye ilgi gösteriyor ve hem finansal işlemler hem de ödemeler için aracı olarak öne çıkarıyor.

Hisse senedi ve kripto para ticareti sunan eToro’nun dünya çapında 32 milyondan fazla kullanıcısı olduğu biliniyor.

Twitter’ın bu adımı, Elon Musk’ın sosyal ağı bir “süper uygulamaya” dönüştürme misyonunun bir parçası olarak görülüyor. Bu tür uygulamalarda, kullanıcıların sosyal ağların yanı sıra finans, bankacılık ve platform navigasyonu gibi çok çeşitli hizmetleri kullanabilmeleri amaçlanmaktadır.

Öte yandan bu vizyona göre Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter şirketinin adını bir birleşme yoluyla X Corp olarak değiştirmişti. olarak değiştirilmiştir.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın