https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Twitter sansasyonu PlanB, uzun vadeli Bitcoin tahminlerini paylaşıyor – World Digital Media News

Twitter sansasyonu PlanB, uzun vadeli Bitcoin tahminlerini paylaşıyor – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – En etkili Bitcoin savunucularından biri ve Twitter’daki PlanB adlı popüler Stock-To-Flow modelinin yaratıcısı olan uzman, Bitcoin’in önümüzdeki iki yıl içinde nasıl hareket edeceğine dair bir tahmin paylaştı.

Düşüncelerini YouTube’a aktaran PlanB Bitcoin Düşüş tablosuna giden ayları yorumlayarak, Bitcoin pozisyonunun önceki fiyat hareketine göre yavaş hareket ettiğine inandığını söyledi.

Bu kapsamda sona ermeden önceki dönemi kapsayan PlanB önceki dönemlerde 10 kat artış bildirdi. Bu grafiğin dışında Bitcoin fiyatı için uzun vadeli RSI değerini inceleyen analist, Bitcoin’in sürekli hareket etmesi nedeniyle fiyatta 30 – 70 arasında hareket eden ekonomiden daha yüksek bir fiyata ulaşabileceğini gösterdi.

Dolayısıyla Bitcoin’in RSI değerinin 40 ile 100 arasında değiştiğini gösterdi. Şu anda Bitcoin fiyatının hareketine göre RSI değeri şu anda düşüşte. Grafikte görüldüğü gibi, Bitcoin’in RSI’si 2011’den bu yana mevcut seviyesinden 4 kat sıçradı. Ancak ilk kez 40 seviyesine ulaştığı dip gördü.

BTC’nin şu anda panik aşamasında olduğunu tahmin eden PlanB, yeni bir boğa piyasası için umutlu görünüyordu.

PlanB, Bitcoin için zaten 100.000 $ tahmin etti.

Bu arada PlanB, Bitcoin yarıya indiğinde kripto para biriminin fiyatının 100.000 dolara yükseleceğini tahmin etti ancak Bitcoin, Kasım 2021’de 69.000 dolara yükseldikten sonra dip noktaya girdi. Toprak düşmek, FTX size Başta iflas olmak üzere birçok kötü şeyin yaşandığını vurguladı.

En son bitcoin fiyatı

Bitcoin, tüm kripto para piyasaları ile birlikte 2023 yılına güzel bir başlangıç ​​yaptı. Yıl başından bu yana yaklaşık %40 artış gösteren Bitcoin, bugün yarım puanlık artışla 23.000 dolar sınırında.

Takip etmeniz gereken 5 finansal araç

Piyasaların hareketlendiği bu günlerde yatırımcıların aklında tek bir soru var: Hangi finansal araçları takip etmeliyiz?

Bu soruyu cevaplamak için 25 Ocak Çarşamba günü saat 20.00’deki webinarımıza davetlisiniz!

Ömer Faruk Zorbacı, “Ayı mı İnek mi?” adlı kitapta takip etmeniz gereken finansal araçlar hakkında tavsiyeler verecek. Ücretsiz kayıt olmak için tıklayın.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın