medyauzmani.com

Twitter’dan para kazanma dönemi bugün başlıyor! Ayrıntılar burada


Elon MuskVe twittersatın alma işleminden bu yana. Ancak ünlü iş adamı, bunun mümkün olabilmesi için yüksek profilli hesapların platformda aktif olması gerektiğini savunuyor. Çünkü Elon MuskTwitter Blue, takipçileri için reklam gelirlerinden para kazanacaklarını açıkladı. Bu nasıl olacak? Gelin haberin detaylarına birlikte göz atalım.

Twitter Reklamları gelirinden para kazanmak için Mavi Üyelik gereklidir.

Elon Musk, Blue üyeliği olan kullanıcıların bugünden itibaren şirketten gelir elde edeceğini bugün Twitter hesabından paylaştı. Twitter, kullanıcılarının yanıtlarında gösterilen reklamlardan elde ettiği geliri, Blue üyeliği satın alan hesap sahipleriyle paylaşacak.

Bugünden itibaren Twitter, reklam gelirlerini yanıt ileti dizilerinde görünen reklamların yaratıcılarıyla paylaşacak

– Elon Musk (@elonmusk) 3 Şubat 2023

Elon MuskBu sayede çok sayıda takipçisi olan kişilerin sosyal medya platformunda daha aktif olacağına inanıyor. İlham veren içerik üreticileri sayesinde, genel Twitter kullanıcıları platform genelinde daha aktif olacak.

Twitter, sahte hesapları kapatmak için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor

Ünlü iş adamı daha önce birkaç kez Justin Bieber ve Taylor Swift gibi isimlerin çok sayıda takipçisi olduğundan ancak Twitter’da aktif olmadıklarından şikayet etmişti. Kısa bir süre önce Türkiye’de de görülen mavi abonelik şimdi Suudi Arabistan, Fransa, Almanya, İtalya, Portekiz ve İspanya’da da mevcut.

Öte yandan Twitter’ın bir sosyal medya platformu olmaktan çok bir ödeme aracı olacağı da son dönemde ortaya çıktı. Elon Musk’ın açıklamalarına göre kullanıcılar, platform üzerinde başka kişilere para transferi yapabilecek. Sosyal medya platformu için Apple Pay ya da PayPal tarzında geliştirilecek olan dijital hizmette kripto para birimleri de yer alacak.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Twitter Blue üyelerinden reklamlarla para kazanmanın kullanıcıları aktif tutacağını düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilir misiniz?

Elon Musk Twitter Teknoloji Haberleri

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın