medyauzmani.com

Üç Japon bankası stablecoin’i test etmeye başladı – World Digital Media News


Perşembe günü yapılan bir basın açıklamasına göre, Japonya’daki üç banka yasal gereklilikleri karşılayan ve stablecoin ödemelerini test eden bir sistem kurmaya çalıştı.

Tokyo Kiraboshi Finans Grubu, Minna no Bank ve The Şikoku Bankasıtestlerini Web3 altyapı şirketi olan GU Technologies tarafından geliştirilen makineler üzerinde yapacak. Japan Open Chain adlı sistem kurallara göre oluşturuldu. Aynı zamanda bu sistem Ethereum Tamamen blok zinciri uyumlu olmasının yanı sıra, halka açık bir blok zinciri görevi görür.

bankalar, “Her bankanın kendi stablecoin’i vardır. Bu şekilde MetaMask gibi hangi Ethereum cüzdanlarının bununla uyumlu olduğunu göreceğiz.” bir söz söyledi.

Buna paralel olarak Japonya, stablecoin’lere izin verme yolunda. 2022’de milyar dolaralgoritmik stablecoin sağlayıcısı Toprakbüyük bir düşüş yaşadı. Olayın ardından parlamento, yatırımcıları korumayı amaçlayan stablecoin’lerle ilgili yasa çıkardı. Hükümet ayrıca ülke dışında ihraç edilen stabilcoinlerin yerel borsalarda işlem görmesine izin vermeyi planlıyor. Uyulması gereken kurallar arasında stablecoin alım satımı ile ilgilenen borsaların yapması gereken özel lisans başvurusu yer alıyor.

Gazetenin açıklamasına göre, varlıklarla desteklenen sabit gelirin “kavram kanıtı” testleri şimdiden başladı.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın