medyauzmani.com

Üst düzey bir İngiliz bakan, İngiltere’nin bir yıl içinde kripto düzenlemelerini başlatabileceğini söyledi.


ana prizler

  • Andrew Griffiths, İngiltere’nin bir yıl içinde kendi kripto para birimi düzenlemelerini çıkarabileceğini tahmin ediyor.

  • İngiltere’nin bir kripto para birimi merkezi olmak için çok çalıştığını, ilerici düzenlemeyi sağlarken yeniliği teşvik ettiğini belirtti.

  • Coinbase CEO’su geçtiğimiz günlerde kripto para birimi değişiminin düzenleyici belirsizlik nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’nden taşınabileceğini açıkladı.

İngiltere kripto para düzenlemesi yakında yayınlanabilir

İngiltere Hazinesi Ekonomi Bakanı Andrew Griffiths, CNBC’ye söyledi Bu haftanın başlarında yapılan bir röportajda İngiltere’nin 12 ay içinde dijital varlık düzenlemelerini başlatabileceği söylendi.

Griffiths’e göre İngiltere, blockchain teknolojisinin özel sektöre ve ekonomiye getirebileceği avantajlardan yararlanmak istiyor. Kıdemli bakan, uzun vadeli vizyonun, şirketlerin uygun düzenlemeyi sağlarken kripto varlıklarından gelen fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak olduğunu da sözlerine ekledi.

İngiltere hükümetinin kripto para birimi ekosistemini orantılı bir şekilde düzenlemek için iyi bir konumda olduğunu belirtti. İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkışı, kripto düzenlemesini daha geniş Avrupa’dan bağımsız olarak değerlendirmesine izin veriyor. dedi;

“Önümüzdeki 12 ay kadar zaman aralığı olduğunu düşünüyorum. Birleşik Krallık’ta bu büyük varlığa sahibiz, kurallar kitabının kontrolüne sahibiz – Birleşik Krallık’ın on yıllardır sahip olduğu bir şey değil – bu nedenle zarif ve orantılı bir şekilde hareket etme yeteneğine sahibiz.” yol.”

Kıdemli bakan, İngiltere’nin şu anda özel sektördeki teknolojik yeniliklerin yönlendirdiği ekonomik çabaları en üst düzeye çıkarmaya çalıştığı için büyüme zihniyetinde olduğunu da sözlerine ekledi.

Kripto para düzenleme çerçevesi, yeni ve mevcut kurallardan oluşur

Griffith’e göre, kripto para birimleri için düzenleyici çerçeve, mevcut finansal varlık yasalarının ve kriptoya özgü yeni kuralların bir kombinasyonu olacak. bundan bahsedin;

“Mümkün olduğunda, aynı varlığın aynı şekilde yapılandırıldığını görmek istiyoruz, ancak kripto varlık veya dağıtılmış defter alanında bazı ek fırsatlar var ve bundan yararlanmak istiyoruz.”

Stablecoin düzenlemesinin finansal hizmetler faturasına dahil edildiğini ve kripto para birimleri için daha geniş düzenleyici çerçeveden daha erken bir zamanda geldiğini açıkladı.

İngiltere’nin bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ile ilgili çabaları sorulduğunda Griffiths, piyasaya sürülmesinin biraz zaman alacağını söyledi. dedi

“Egemen bir dijital para birimine sahip olacaksanız, en yüksek düzeyde esnekliğe ve altyapıya sahip olması gerekir, bu nedenle bu bir gecede olmayacak.”

Bu En son kripto para birimi haberleri Şaşırtıcı değil, çünkü Birleşik Krallık dünyanın önde gelen finans merkezlerinden biridir.

Bu haftanın başlarında, Coinbase CEO’su Brian Armstrong konuştu Londra FinTech Haftasında, düzenleyici belirsizlik nedeniyle kripto para borsalarının ABD’den taşınabileceğini açıkladı.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın