medyauzmani.com

Uzun tasfiyeler arttıkça Ethereum fiyat tahmini


Ethereum Daha fazla yatırımcı pozisyonlarını tasfiye ettikçe ETH’nin fiyatı aniden düştü. Kripto para, bu haftanın Pazartesi gününden bu yana en düşük seviye olan 1.976 dolara kadar düştü. Bu haftanın en yüksek noktasından %8’den fazla düştü.

ETH yükseliş tasfiye dalgalanması

Ethereum, Pazartesi günü büyük bir satışta diğer kripto para birimlerine katıldı. Bitcoin bu hafta ikinci kez 30.000 doların altına indi. Aynı dönemde Arbitrum, Space ID, Kaspa ve Verasity gibi popüler kripto paralar da düşüş yaşadı.

Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin Çarşamba günü neden düştüğü net değil. Muhtemel sebep, boğa tasfiye sayısının ayların en yüksek seviyesine sıçraması. CoinGlass’a göre, boğa tasfiye hacmi 41,1 milyon doların üzerine çıktı. Buna karşılık, kısa tasfiyeler 1,2 milyon doları aştı

Bu rakamlar, boğa tasfiyelerinin sadece 9,6 milyon dolar olduğu Çarşamba gününden çok daha yüksekti. Kısa tasfiyeler 16 milyon doları buldu.

Çoğu dönemde, kripto para birimleri, açığa satış yapan satıcılar madeni paralarını tasfiye etmeye başladığında veya tam tersi olduğunda sıçrar. Örneğin, Ethereum’un fiyatı 14 Nisan’da kısa tasfiyeler 62,8 milyon doların üzerine çıktığında yükseldi.

Ethereum’un düşüşü, birkaç merkezi borsadan çıkışlarla aynı zamana denk geldi. Binance’in kripto para biriminde 18 milyon dolardan fazla parası vardı akışlar son 24 saat boyunca. Benzer şekilde Bitfinex, Huobi ve Bybit’in her biri 20 milyon dolardan fazla kaybetti.

Bu arada, Ethereum fiyatı da Salı günü Gary Gensler’in son sorgulamasına yanıt verdi. Kongre ifadesinde, Ethereum’un artık bir finansal menkul kıymet olduğuna inanıp inanmadığını yanıtlamayı defalarca reddetti.

Önceki bir röportajda Gensler, Ethereum ve diğer proof-of-stake koinlerinin menkul kıymetler olduğuna inandığını söylemişti. Başlıca endişesi, müşterileri korumak için düzenlenmesi gerektiğine inandığı yığının şeffaf olmamasıdır. Pazartesi günü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, menkul kıymet olduğuna inandığı Algorand da dahil olmak üzere beş para birimini belirledi.

Ethereum fiyat tahmini

Günlük grafik, Ethereum fiyatının son birkaç aydır yükseldiğini gösteriyor. Ve ayların en yüksek noktası olan 2.120 dolara sıçradı. Daha yakından bakıldığında, neden bu kadar keskin bir şekilde düştüğünü açıklayan bir kara bulut örtüsü modeli oluşturmuş gibi görünüyor. Ayrıca Woodie’nin pivot noktasının ilk direncinin altına düştü.

Ethereum, 50 günlük ve 25 günlük hareketli ortalamaların üzerinde kalmaya devam ediyor. Bu nedenle, alıcıların ikinci direnci 2.200 doları hedeflemesiyle kripto para biriminin önümüzdeki haftalarda yukarı yönlü bir kırılma yaşama olasılığı var.

Ethereum nasıl alınır

artı500

Plus500, forex, emtialar, endeksler, hisse senetleri, opsiyonlar ve kripto para birimleri dahil olmak üzere 2.000’den fazla finansal araç üzerinde kaldıraçlı ticaret sunan lider Fark Sözleşmeleri (CFD’ler) sağlayıcısıdır. CySEC Lisans Numarası (#250/14)

Plus500 ile bugün ETH satın alın

eToro

eToro, yatırım yapmak için 75’in üzerinde kripto para birimi sunan küresel bir sosyal yatırım komisyoncusu. Komisyonsuz kripto ticareti sunar ve platformdaki kullanıcılar manuel olarak yatırım yapma veya sosyal olarak yatırım yapma seçeneğine sahiptir. eToro ayrıca, kullanıcıların popüler yatırımcıların işlemlerini otomatik olarak kopyalamasına olanak tanıyan benzersiz bir CopyTrader sistemine sahiptir.

Bugün eToro ile ETH satın alın

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın