medyauzmani.com

VALR, yeni vadeli işlemler ve kaldıraç seçenekleriyle Afrika kripto pazarına öncülük ediyor – World Digital Media News


Afrika’nın önde gelen kripto para borsası VALR, platformuna Güney Afrika Randı (ZAR) ile eşleştirilmiş Bitcoin ve Tether (USDT) sürekli vadeli işlemleri de dahil olmak üzere yenilikçi finansal araçlar ekledi. BTC/USDT çiftini de içeren bu eklemeler, son kullanma tarihleri olmadığı ve beş kata kadar kaldıraç sundukları için yatırımcılar açısından önem taşıyor.

COO Gianluca Sacco, platformun tek bir teminat kaynağı kullanarak spot, marj ve vadeli işlem piyasalarını birleştiren entegre ticaret ekosistemini övdü. Bu gelişme, borsanın spot marjin ticaretindeki başarısını ve Visa ile yaptığı işbirliğini takip ediyor.

VALR’ın büyümesi, Avrupa’daki son düzenleyici onayı ve Dubai’deki Sanal Varlık Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) halihazırda bir ön onay almış olan Mauritius ve Dubai’deki lisans arayışları ile daha da vurgulanmaktadır. 2018 yılında kurulan VALR, 10 milyar doların üzerinde ticaret hacmine ulaşmıştır ve 500.000’den fazla perakende müşterisi ve 900’den fazla kurumsal ortağı ile sağlam bir müşteri tabanına sahiptir.

Borsa ayrıca Coinbase (NASDAQ:COIN) Ventures ve Pantera Capital gibi önde gelen yatırımcılardan 55 milyon dolarlık öz sermaye fonu sağlamıştır. VALR DAM Proprietary Limited altında faaliyet gösteren borsa, Güney Afrika’daki Prime Asset Managers tarafından yetkilendirilmiştir ve mobil uygulama desteğiyle hizmetlerini genişletmeyi dört gözle beklemektedir.

CEO Farzam Ehsani, VALR’ı küresel borsa sahnesinde güçlü bir rakip olarak konumlandıran olumlu kurumsal geri bildirimlerin altını çizdi.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın