https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Visa, büyük stablecoin değişikliklerini denemeye başladı – World Digital Media News

Visa, büyük stablecoin değişikliklerini denemeye başladı – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – küresel ödeme devi Vizeplatformunda stablecoin ödemelerini test etmeye başladığını duyurdu.

Visa’nın Kripto Bölümü Başkanı Cuy Sheffield, şirketin StarkWare Sessions 2023’teki son başarılarını ayrıntılı olarak anlattı.

Sheffield, Visa’nın şu anda gelişmiş ödemeleri test ettiğini ve şirketin artık müşterilerin kripto ürünlerini itibari parayla takas etmelerine olanak sağlayacak işlemleri test etmeye başladığını söyledi. Bu durumda vize, Ethereum Ağındaki stabilcoin USDC sağlayıcılarından nasıl ödeme yapılacağını ve ağda USDC paralarının nasıl üretileceğini test eder.

vize hakkında Kripto dairesi başkanı, uluslararası ilişkilerde dolar ve euro arasındaki işlemler gibi, dolara ve dolara sabitlenen varlıklar arasındaki ticarete yönelik çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Bununla kripto para birimlerinin benimsenmesinde önemli bir rol üstlenen Visa, daha hızlı para transferlerini sağlamak için blockchain teknolojisini platformuna entegre etmek için araştırmalarını sürdürüyor. Şu anda şirket, güvenli ve verimli transferlerin gerçekleştiği Avrupa bankalarından oluşan bir kuruluş olan SWIFT sistemini kullanıyor.

Visa, kripto kabulünü genişletmeye devam ediyor

Kripto endüstrisinde son bir yılda yaşanan bozulma ve kripto varlıklarındaki büyük düşüş, birçok şirketin sektöre bakışını değiştirmesine neden oldu. Ancak ödeme devi Visa, kripto endüstrisinde ilerlemek istediğini gösteren adımlar atıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Visa başkanı Al Kelly, şirketinin kripto sektörünün kriz döneminde kaybetmediğini ve şimdiye kadar doğal kaynaklara yaptıkları yatırımların düşük olduğunu söyledi.

Kelly, henüz erken olmasına rağmen tasarım aşamasındaki stablecoin’lerin ve merkez bankası dijital para birimlerinin ödemeler alanında çok önemli bir role sahip olacağına inandığını sözlerine ekledi. Visa’nın CEO’su ayrıca şirketin konuyla ilgili harekete geçmeye devam ettiğini söyledi.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın