medyauzmani.com

Visa ve Mastercard Kripto Ürünlerini Duraklatıyor: Rapor


  • Visa ve Mastercard, ilgili kripto ürünlerinde frene basıyor ve yeni ortaklıkları duraklatıyor.
  • Salı günü yayınlanan bir Reuters raporu, ödeme devlerinin belirsiz piyasa ve düzenleyici koşullardan bahsettiğini söyledi.
  • Ancak kaynaklara göre şirketler blockchain teknolojisine odaklanmaya devam edecek.

Dünyanın önde gelen iki ödeme kartı şirketi Visa ve Mastercard’ın Salı günü kripto para birimiyle ilgili ürünlerine kısıtlamalar getirdikleri bildirildi.

Ödeme devleri, özellikle 2022’de şahit olduğumuz sektör genelinde yaşanan korkunç çöküş ve iflasların ardından, kripto para birimlerindeki son çalkantıların bir sonucu olarak bu adımı atıyor.

Kaynaklar, güveni rayından çıkaran piyasa koşullarının dışında, yeni bir düzenleyici bulutun şu anda daha geniş kripto para birimi sektörü üzerinde asılı kaldığını ve bu faktörlerin Visa ve Mastercard’ın planlarından geri adım atmasına neden olduğunu söyledi.

Visa ve Mastercard yeni kripto ortaklıklarını durduruyor

Ödemeler sektöründe kripto para biriminin benimsenmesi, Visa ve Mastercard’ın kripto para birimlerini entegre etmeye yönelik agresif bir yaklaşım benimsemesiyle son birkaç yıldır artıyor.

ABD merkezli şirketler, dijital varlık alanındaki proje ve hizmetlerle şimdiden birçok ortaklık kurdu. CoinJournal, Crypto.com ve Nexo da dahil olmak üzere şu anda 60’tan fazla kripto şirketiyle agresif bir şekilde anlaşmalar yaptığı için Visa ile ilgili birkaç haberin altını çizdi.

Bu ayın başlarında, burada belirtildiği gibi, ödeme şirketi ayrıca kripto ödeme uygulaması Wirex ile uzun vadeli bir ortaklık imzaladı.

Buna rağmen kaynaklara göre şirket, kripto ile ilgili ürün ve hizmetlere direndiği için yeni ortaklık planlarından vazgeçti. Belirsiz düzenleyici manzara değişene kadar durum böyle olacaktır.

Ancak, gelişmelere aşina olan kişilerin belirttiği gibi, hem Visa hem de Mastercard kripto stratejilerini henüz iptal etmedi.

Bir sözcü, örneğin Mastercard’ın blockchain teknolojisindeki çabalarını ilerleteceğini söyledi. Odak noktası, etkili sistemler oluşturmak ve mevcut güvenlik açıklarını gidermek için bu temel teknolojiden nasıl yararlanılacağıdır.

Mastercard, Şubat 2021’de ağında kripto para birimini desteklediğini duyurdu.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın