https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Haber Web3 NotCommon güvenlik platformu, 1,5 milyon $’lık fonla hayata geçiyor

Web3 NotCommon güvenlik platformu, 1,5 milyon $’lık fonla hayata geçiyor


  • NotCommon, hem sanatçılar hem de koleksiyonerler için eserlerin ticaretini yapmak ve sergilemek için tek durak noktasıdır.
  • Platform ayrıca kullanıcıları korumayı ve siber suçlardaki artışla mücadele etmeyi amaçlıyor.
  • Yalnızca 2022’de bilgisayar korsanları 175 milyon dolarlık dijital varlık çaldı.

Coinjournal, 1,5 milyon dolarlık finansmandan sonra Web3 güvenlik platformu başlangıcı NotCommon’u özel olarak bildirebilir. Platform, hem koleksiyonerler hem de sanatçılar için eserlerin ticaretini yapmak ve sergilemek için tek durak noktası sağlar.

Platform, kullanıcıları Web3 alanında yaygın olan siber suçlardan koruyarak blockchain dolandırıcılığıyla mücadele etmeyi amaçlıyor.

Kullanıcıların gruplarını güvende tutmasına yardımcı olun

Bilgisayar korsanları ve dolandırıcılar, Web3 endüstrisinden milyonlarca dolar çıkardı. Boşluklar bulurlar ve kişisel koleksiyonları çalarlar, bu da Web3 platformlarının çoğunun güvenlik durumu hakkında soru işaretleri uyandırır. Çok sayıda kurban akıllı sözleşmelerde yeni olsa da, deneyimli NFT toplayıcıları da kimlik avı saldırılarının kurbanı oldu.

Web3, hırsızlık kurbanlarının çalınan dijital varlıklarını kurtarmasını zorlaştıran merkezi hizmetlerle aynı güvenlik ağlarının eksikliğinden muzdariptir.

Web3 endüstrisinin karşı karşıya olduğu yaygın güvenlik sorunları hakkında yorum yapan NotCommon kurucu ortağı ve CEO’su Michael R. Delici:

“2022, genel olarak Web3’ün itibarı için zor bir yıl oldu, ancak kullanıcılardan ve yatırımcılardan hala somut ilgi var. Ancak, alanı daha güvenli hale getirme ihtiyacı var ve burada güvenlik için itici güç olmayı hedefliyoruz.” Web3’ün faydalarını gerçekleştirmek için çok büyük bir eğitim bileşeni var.Daha fazla benimsemeyi teşvik edeceksek, yeni Web3 kullanıcıları getirmek gerekiyor.”

Bu sorunu ele almak ve NFT koleksiyonerlerinin ve sanatçılarının koleksiyonlarını güvende tutmalarına yardımcı olmak için, NotCommon platformu “eğitim ve güvenliğe öncelik vererek NFT koleksiyoncularına Web3’te kimliklerini korumaları ve yönetmeleri için ihtiyaç duydukları araçları sağlıyor.”

Web dolandırıcılarının derlenmiş kara listesi 3

NotCommon, Web3 alanındaki güvenlik sorunlarını ortadan kaldırmayı ve güvenlik, bütünlük ve kimlik korumasına odaklanarak yeni bir dijital yaratıcılık çağı başlatmayı amaçlamaktadır. Bu amaçla, NotCommon, “kullanıcıların insanları ve varlıkları bilinen kötü aktörlerden oluşan bir veritabanıyla karşılaştırmasına olanak tanıyan, küratörlüğünde, denetlenen bir dolandırıcı kara listesi” başlattı.

Düzenlenmiş dolandırıcılar kara listesi, Web3’te meydana gelen farklı türde dolandırıcılıkların bir veritabanını içerir ve mevcut dolandırıcılıklarla ilgili eğitim için derinlemesine kaynaklarına ve bilinen sosyal mühendislik dolandırıcılıklarının canlı ve güncel bir özetine eklenir.

NotCommon kullanıcıları, kripto cüzdanlarında tuttukları bloklara göre kişiselleştirilmiş güvenlik uyarıları alacak. NotCommon Chrome uzantısı, kullanıcıların kimlik avı hesaplarını bildirmesine ve dolandırıcıların ve sahte hesapların sürekli güncellenen geçmişini tutmasına da olanak tanır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

Yorum yapın