medyauzmani.com

Wirex, Visa ile ortaklık kuruyor ve kripto kart programını 40’tan fazla ülkeye genişletiyor


  • Ortaklık anlaşması, Wirex’i Visa’nın küresel ortağı yapıyor.
  • Ayrıca Wirex’in kripto kart hizmetlerini dünya çapında daha fazla ülkeye genişletmesine olanak tanıyacak.
  • Anlaşma ayrıca Wirex’in Birleşik Krallık ve Asya Pasifik pazarlarına kripto kart hizmetleri sunmasına da izin veriyor.

Londra merkezli dijital ödeme şirketi Wirex, Visa ile uzun vadeli bir hizmet anlaşmasına vardığını duyurdu. Bu hamle, şirketin Birleşik Krallık ve Asya Pasifik pazarları da dahil olmak üzere yeni pazarlardaki müşterilere ulaşmasını sağlayacağı için Wirex için önemli bir kilometre taşıdır.

En önemlisi, Wirex, Visa’nın dünya çapında 40’tan fazla ülkedeki müşterilere ulaşan küresel bir ortağı olmasını sağlayacak kripto para birimi ile ilgili kart hizmetleri sunuyor.

Wirex, o sırada Visa ile ortaklaşa olarak 2015 yılında ana kitleye şifreli kart hizmetleri sunan ilk şirketti. 2020 yılında Avrupa’da Visa Prime üyesi olmak için başvurmuştur.

2022’de Wirex, B Serisi finansman turunda 15 milyon dolar topladı.

Visa müşterileri için daha fazla ödeme seçeneği

Visa’nın Wirex ile ortaklığının birincil amacı, dünya çapında daha fazla pazara daha fazla kripto ile ilgili ödeme yöntemi getirmektir.

Ortaklık hakkında yorum yapan Visa’nın Asya Pasifik Dijital Ortaklıklar Başkanı Matt Wood şunları söyledi:

“Bankalar ve tüccar ağımızla kripto para birimleri. Wirex’in odağını Asya Pasifik bölgesine genişleterek insanların kripto bakiyelerini bölgedeki milyonlarca Visa kabul eden tüccarda harcamasını daha kolay ve basit hale getirmesinden heyecan duyuyoruz.”

Wirex müşterileri, dünya çapında yaklaşık 80 milyon Visa tarafından kabul edilen konumda ödeme yapmak için kripto varlıklarını kullanabilecek. Kripto ödemeleri yapabilmenin yanı sıra, müşteriler anında %8 nakit para iadesi alacaklar.

Bu özel küresel ortaklığa imza atan Wirex, şimdi gözünü önümüzdeki haftalarda Avustralya ile ilgili başka bir kart ortaklığını tamamlamaya dikiyor.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın