medyauzmani.com

Yargıç, Adalet Bakanlığı’nın Binance.US-Voyager işlemini durdurma talebini reddetti


  • New York iflas mahkemesi yargıcı Çarşamba günü Adalet Bakanlığı’nın talebini reddetti.
  • Adalet Bakanlığı, mahkemenin Binance.US’nin Voyager için 1 milyar dolarlık bir işlemi tamamlamasını engellemesini istedi.
  • Yargıç Michael E. Wells, hükümet temyize gidene kadar anlaşmayı durdurmanın Voyager müşterilerine yalnızca zarar vereceğini söyledi.

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ABD tarafından düzenlenen yan kuruluşu Binance.US, bir iflas hakiminin kararına göre, Voyager Digital’in 1 milyar dolarlık satın alımını tamamlamak için ilerlemelidir.

Çarşamba günü yayınlanan bir mahkeme kararında, New York’taki Güney Bölge Mahkemesinden ABD’li iflas yargıcı Michael E. Wiles, ABD hükümetinin Binance’i durdurma talebini reddetti. İflas eden kripto borç veren.

Yargıç, Binance.US-Voyager anlaşmasının devam etmesini emretti

ABD Adalet Bakanlığı, Yargıç Wells’in Voyager’ın varlıklarını Binance.US’a satmasına izin veren ve bu yıl 9 Mart’ta bir iflas hakimi tarafından verilen bir karara itiraz etti. ABD Mütevelli Heyeti aracılığıyla yaptığı temyizde DOJ, bir dizi yasal itiraz çözülene kadar devralımı durdurmak istedi.

Hükümete göre, mahkeme tarafından belirlenen şekilde sürecin devam etmesine izin verilmesi, Voyager ve çalışanlarının vergi veya menkul kıymetler yasalarını ihlal etmemesi ile sonuçlanabilir.

Ancak Yargıç Wiles, kararında geçen hafta onayladığı 1 milyar dolarlık anlaşmanın böyle bir muafiyet içermediğini kaydetti. Şirket geçen Temmuz 2022’de para çekme işlemlerini durdurduğundan beri insanlar kripto varlıklarına erişme fırsatını beklediklerinden, süreci durdurmanın Voyager müşterilerine yalnızca daha fazla zarar vereceğini de sözlerine ekledi.

Haberlerin ardından BNB fiyatı %6 arttı

CoinJournal’ın haberine göre Binance.US, Aralık 2022’de Voyager’ı 1 milyar dolara satın almak için onaylandı. Görünüşe göre anlaşma, iflas mahkemesi ilerlemesine izin vermeden önce kayalara çarptı.

Şimdi, son kararın ardından, Voyager ve Binance arasında, işlemin başlangıçta 15 Mart olarak planlandıktan sonra 20 Mart’ta gerçekleştirileceği konusunda anlaşmaya varıldı.

Binance topluluğundan gelen haberlere tepki, yerli BNB tokeninin fiyatının Perşembe günü saat 11:00 AM ET itibariyle %6 artışla 328 $’a yükseldiğini gördü. Geçen haftaki mahkeme kararından sonra ralli yapan Voyager VGX jetonu da bugün %9 artışla 0,344700 dolardan işlem gördü.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın