medyauzmani.com

Yeni Birleşik Krallık departmanı, Metaverse ve Web3 süreçleriyle ilgilenecek – World Digital Media News


İngiltere’nin yeni kurulan Bilim, Yenilik ve Teknoloji Bakanlığı, küresel yenilik ve Web3 girişimleri üzerinde çalışacak.

Mart ayında açıklanan 2023 Bahar dönemi ulusal bütçesi, “Bazen Web3 meta veri deposu olarak adlandırılan web teknolojisinin geleceğine öncülük etmek istiyoruz” dedi. Departmanın çalışmaları, blockchain ve sanal gerçeklik gibi diğer teknolojilere odaklanmak yerine, metaverse ve Web3 gibi kavramlarla ilişkili potansiyel fırsatlara, maliyetlere ve iş modellerine odaklanacak.

İnsanların bir şeyler alıp satabilecekleri uluslararası bir topluluk olan Metaverse, yatırım bankası Citigroup tarafından 13 trilyon dolarlık bir fırsat olarak tanımlandı. Eskiden Facebook olarak biliniyordu kırpKriptonun soğuk havasına rağmen, projelerinin çoğu bir metaverse oluşturmak için tasarlandı.

Bilim, Yenilik ve Teknoloji Bakanlığı sözcüsü şunları söyledi:

Birleşik Krallık hükümeti bilim ve teknoloji bursları “Kuantumdan yapay zekaya kadar gelişen altyapı, finansman ve teknoloji” Ayrıca 370 milyon dolardan (463 milyon ABD doları) fazla fon sağladığını duyurdu.

Teknoloji departmanına ve metaverse projesine ne kadar para gideceği belli değil. Daha önce ülkeyi bir kripto merkezine dönüştürme sözü veren Başbakan Rishi Sunakhizmet “pratik çözümler sunmak için bilimsel ve teknolojik yöntemleri kullanacak” dedi.

Hükümet ayrıca ileri teknolojiyi desteklemek için 39.3 milyon £ (yaklaşık 48.8 milyon $) harcadığını da sözlerine ekledi.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın