medyauzmani.com

Yılın ilk G20 toplantısında kripto para birimleri ve düzenlemeler tartışılacak – World Digital Media News


Kriptohaberleri.gen.tr – Maliye bakanları ve merkez bankacıları ilk yıllık G20 toplantılarını 22-25 Şubat tarihlerinde Hindistan’ın Bengaluru kentinde yapacaklar.

Kripto varlıkları ve düzenlemelerinin G20 zirvesinde tartışılması bekleniyor. Konuyla ilgili bilgi veren Maliye Bakanlığı Ekonomik İşler Dairesi Sekreteri Ajay Seth, grubun ilk toplantısında ve G20 Finans ve Merkez Bankası temsilcilerinin katılacağı ikinci fazda düzenlenecek üç seminerde de kripto varlıklarla ilgili tartışmaların yapılacağını söyledi.

Seth, kripto varlıkların doğası gereği sınır tanımadığını ve bu nedenle yasal alanda daha fazla işbirliği yapılması gerektiğini söyledi. Kripto varlıkların yanı sıra, diğer seminerler dijital altyapıyı ve farklı dijital ödeme yöntemlerini birbirine bağlamayı tartışacak.

Bunun dışında bu ülkenin yetkilileri, sürdürülebilir kalkınma çalışmalarına göre para kazanmak için iklim değişikliği nedeniyle karşı karşıya kaldıkları sorunları ve iklim değişikliğiyle mücadele faaliyetlerini gözden geçirecekler.

Üç oturumda gerçekleştirilecek olan G20 toplantısında 72 delege, sürdürülebilir, kapsayıcı ve sürdürülebilir “yarının şehirleri”nin finansmanı, ekonomik kapsayıcılık ve üretkenliği artırmak için dijital araçların kullanımı konularını tartışacak.

Ajay Seth, heyetin Hindistan Bilim Enstitüsü’ndeki sanayicileri ve girişimcileri ziyaret ederek Hindistan’ın nanoteknoloji, yapay zeka, bilgi teknolojisi ve daha pek çok alanda yaptığı çalışmaları göreceğini de sözlerine ekledi.

Author: Günay Caymaz

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın