medyauzmani.com

Yükselen üçgen ETH/USD daha fazla yükselişe işaret ediyor, ancak Fed yaklaşıyor


Ethereum bu yıl kripto piyasası çılgınlığına katıldı ve yılın başından bu yana %30 değer kazandı. 2022’deki düşüşe kıyasla sadece küçük bir teselli olsa da, son rallinin tamamlanmasının bir aydan kısa sürmesi boğalar için cesaret verici.

Başka bir deyişle, ETH/USD sadece 25 işlem gününde %30 arttı. Peki bu teknik ve temel bir bakış açısıyla ne anlama geliyor?

Teknik analiz, 1.200 doların üzerindeyken yükseliş resmi gösteriyor

Geçen yılın ikinci yarısında günlük grafikte bir daralma üçgeni oluştu. 1.000$ ve 2.000$ sırasıyla destek ve direnç seviyeleri olarak hareket etti.

Üçgenler ilginç desenlerdir. En yaygın teknik analiz modelidir ve devam veya tersine dönmeyi gösterebilir.

Bu nedenle, fiyat kırılmadan önce piyasanın ne tür bir üçgen modeli oluşturduğunu önceden bilmek genellikle zordur. Bu, daralan üçgende ticaret yapmanın en güvenli yoludur – sadece fiyatın üçgen trend çizgilerinin üstüne veya altına hareket etmesini bekleyin.

ETH/USD kurundaki son fiyat hareketi nedeniyle fiyat üst trend çizgisinin üzerine çıktı. Bu noktada tüccarlar, üçgenin üst trend çizgisinden yansıtılan en uzun bölümünün mesafesi olarak hesaplanan üçgenin ölçülen hareketine odaklanmalıdır.

TradingView’den ETHUSD grafiği

Temel analiz, Fed’in gelecek hafta ne yapacağına/söyleyeceğine bağlı

Piyasa katılımcıları, bu hafta ticareti karakterize eden yavaş fiyat hareketini fark ettiler. Belirgin bir ekonomik veri planlanmadığı için odak, gelecek haftaki Federal Rezerv kararına kayıyor.

Geçen yıl tanık olduğumuz “kripto kışı”ndan ABD dolarının gücü sorumluydu. Ayrıca, kırılganlığı bu yılki toparlanmanın merkezinde yer aldı.

Birçok kurumsal yatırımcı kripto para birimlerini benimsediğinden, önde gelen kripto para birimleri yatırım portföylerinin bir parçası haline geldi. Diğer bir deyişle, genel piyasalarla senkronize hareket ederler ve para politikası, enflasyon ve diğer ekonomik veriler gibi faktörlerden etkilenirler.

Önümüzdeki hafta şahin bir Fed ABD dolarını yükseltebilir. Durum buysa, Ocak’taki rallinin gerçek doğasını göreceğiz – kripto para birimine mi bağlı yoksa dolar hala sürücü koltuğunda mı?

Diğer içeriklerimize de göz at!

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın